Windows Defender devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Teknolojinin gün geçtikçe daha da fazla kullanılmasıyla birlikte pek çok yeni sorun ortaya çıkıyor. Örneğin bilgisayarların insan hayatında önemli bir yer almasıyla birlikte bilgisayarlara saldıran virüs ve yazılımlar büyük bir tehlikedir.

Windows kullanıcılarına Windows 10 ile birlikte yüklü olarak gelen Windows Defender, tehdit ve virüs koruması olarak sizlere sunuluyor. Ancak bu program çoğu zaman bilgisayarları korumak için yeterli olmuyor. Bu nedenle Windows kullanıcıları Windows Defender devre dışı bırakma işlemi için neler yapmalı?

Windows Defender devre dışı bırakma nasıl yapılır?

  • Bilgisayarınızın klavyesinden başlangıç tuşuna basın ya da Görev Çubuğu‘nda bulunan başlangıç simgesine tıklayarak Başlangıç menüsüne girin.
  • Açılan bölmenin solunda yer alan Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğini seçin.
  • Sonrasında açılan pencerenin sol tarafında yer alan “Windows Güvenliği” seçeneğine tıklayın.
  • “Koruma Alanları” listesinde bulunan “Güvenlik duvarı ve ağ koruması”nı seçin.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ağ seçeneklerinden kapatmak istediğiniz ağ profilini seçin.
  • “Microsoft Defender Güvenlik Duvarı” başlığının altındaki ayarlama işaretini kapalı hale getirin.
  • Ayar değişikliklerinin uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.
  • Sonuç olarak Windows Defender devre dışı bırakma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Windows Defender nedir?

Wİndows Defender, bir sistemi kötü amaçlı yazılımlardan koruyan yazılım uygulamasıdır. Windows’un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu program, dosyalarınızı virüslerden ve kötü amaçlı saldırılardan korumak için bir çözümdür.

Defender, Windows sürümlerinde yüklü olarak yer alır. Bu uygulama tehditleri tam olarak yok etmez. Yalnızca tehlikeyi belirleyerek kullanıcıya bildirir. Sonrasında ise sorun ortada kalkana kadar sistemi karantinaya alıyor.

Windows Defender koruma için yeterli mi?

Güvenlik koruması, ebeveyn denetimi, gerçek zamanlı tehdit algılaması ve ücretsiz olması bakımından Windows Defender öne çıkıyor. Ancak diğer yazılım programlarıyla karşılaştırıldığında çoğu kişinin programı devre dışı bırakmayı tercih ettiğini görmek mümkündür.

Gerçek zamanlı olarak korumanın tam olmaması, kullanışsız bir arayüzü bulunması, VPN ve şifre yönetici hizmetinin olmaması gibi nedenlerden dolayı yetersiz kalıyor. Eğer sizler de devre dışı bırakmayı düşünüyorsanız ilk olarak bilgisayarınız için farklı bir antivirüs yazılımı kurduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Çünkü diğer türlü olduğunda bilgisayarınız tehditlere karşı savunmasız kalacaktır.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock