Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Reklam-1

Hareketliliği, pasifinden gelen klonu vb. birçok özelliği ile Hilekar lakabını sonuna kadar kullanan LeBlanc, kendi koridoru dahil bütün oyun genelinde varlığını belli edebiliyor.

Oyun geneli boyunca kendi koridorunda kaybetse bile sahip olduğu hareketlilik sayesinde bütün haritayı gezebilen LeBlanc bir şekilde gelişmek için yolunu bulabiliyor. Bunun önüne geçmekse çok kolay olmuyor.

175bce2af97b910cb59e213c8dd36ba83b84ab05 Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

LeBlanc CT’leri: LeBlanc’a karşı güçlü olan rakipleri

 • Qiyana
 • Akshan
 • Vex
 • Diana
 • Cassiopeia

LeBlanc, büyücü ve suikastçi olduğu için temel hasarı yetenekleri ile çıkıyor ve birçok büyücü karakterde de olduğu gibi yakın menzildeki karakterlere karşı sorun yaşayabiliyor. Menzilini koruyabilecek yeteneklere sahip olsa da kendi hızına uyum sağlayabilen karakterler can sıkıcı olabiliyor.

İlüzyonları ile kurbanlarıyla ala eden LeBlanc’ın tüm yetenekleri:

2666eab83e02f96dc98fa9cd54a1eb684ceb0d8b Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

 • Pasif / Ayna Görüntüsü: LeBlanc, azami canı %40’ın altına düştüğünde 1 saniyeliğine görünmez olarak hasar vermeyen ve 8 saniyeye kadar varlığını koruyabilen bir Ayna Görüntüsü oluşturur.
 • Q / Şer Mührü: LeBlanc bir mühür yansıtarak hasar verir ve hedefini 3,5 saniyeliğine işaretler. İşaretli hedefe bir yetenekle hasar vermek mührü patlatarak fazladan hasar uygular.
 • W / Vurkaç: LeBlanc bir konuma atılarak hedefinin yakınlarındaki rakiplere hasar verir. Vurkaç, sonraki 4 saniye boyunca LeBlanc’ı başlangıç noktasına döndürmek için yeniden kullanılabilir.
 • E / Hayali Zincir: LeBlanc, isabet ettiği ilk rakibi bağlayan bir zincir fırlatır. Hedef 1,5 saniye boyunca zincirli kalırsa LeBlanc tarafından yere sabitlenir ve fazladan hasar alır.
 • R / Taklit: LeBlanc temel yeteneklerinden birinin taklit halini kullanır.

Hilekar ilüzyonist LeBlanc’ın güçlü ve zayıf özellikleri:

84c99d54fe8376a07ef195ee94773af77805c055 Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

LeBlanc’in güçlü özellikleri:

 • Çok hareketli bir karakter olması
 • Anlık hasarının çok yüksek olması
 • Baskınlardan kolaylıkla kurtulabilmesi

LeBlanc’ın güçlü olduğu kısım hareketliliği yüzünden harita genelinde çok baskın olması ve kolay bir şekilde savaşlara gir çık yapabilmesi. Üstüne birde anlık hasarını doğru kullanabilirseniz karakter oldukça güçlü bir hale geliyor.

LeBlanc’in zayıf özellikleri:

 • Oyunun geç safhalarında baskınlığını kaybetmesi
 • Karakterin kayda değer bir hasar için tüm yeteneklerini tutturmaya ihtiyaç duyması
 • Kitle kontrole karşı zayıf olması

LeBlanc oyunun erken safhalarından orta safhalarına oldukça baskın olan bir karakter. Fakat bu baskınlığını oyunun geç safhalarında yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor. Üstelik karakterin maksimum hasar potansiyeli için ortalama tüm yeteneklerini tutturmak gerekiyor. Tabii ki birçok karakterde olduğu gibi kitle kontrole karşı etkisiz eleman olma durumu LeBlanc içinde bir istisna değil.

LoL’de LeBlanc nasıl oynanır? Oynanış ipuçları:

b11e4ba36f3717f1e3386d80e100377ecdaa31cd Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

 • LeBlanc büyücü suikastçi rolünü hareketliliği ile harmanlayabilen bir karakter. Bu yüzden yetenekleriniz açıldıktan sonra haritayı dolaşıp diğer koridorlara baskın atabilirsiniz
 • W yeteneğiniz vurkaç yapmanın en temel mekaniğini oluşturuyor W yeteneği ile öne atılıp hasarınızı verdikten sonra basit bir şekilde geri eski pozisyonunuza dönebilirsiniz
 • Birden fazla kişiye karşı savaşmak birçok suikastçi için tehdit olsa da hareketliliği göz önünde bulundurulduğunda LeBlanc için pek değil. Özellikle W yeteneğinin iyi kullanımı ile birden fazla kişilere karşı rahat bir savaş verebilirsiniz

LeBlanc, 3. seviye olduğunda güçlenen bir karakter. Tüm yetenekleri açıldığında hareketliliği göz önünde bulundurulduğunda, çok rahat diğer koridorlara baskın yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra hareketliliğiniz sayesinde baskınlardan çok rahat kurtulabilmeniz de cabası oluyor. Birden fazla rakibe karşı savaşmak normalde her zaman için dezavantajlı olan bir durumdur. LeBlanc içinde bu durum hala söz konusu olsa da yeteneklerinin iyi kullanımı ile rakiplerin en azından birini öldürüp savaştan geri çıkma şansınız oluyor.

LoL’de LeBlanc’a karşı nasıl oynanır, LeBlanc nasıl yenilir?

f23d2b5b2c49a7439aeb208e874fa992687b4d5d Lol’de LeBlanc CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

 • LeBlanc, hareketliliği ve erken safhadaki hasarı ile ön plana çıkan bir karakter. Bu yüzden 3. seviyeden itibaren tehlike seviyesi artacağı için defansif bir oyun sergilenebilir
 • LeBlanc’ın E yeteneğindeki zincir minyonların arkasına vuramadığı için koridor safhasında minyonları kendinize duvar edinebilirsiniz
 • Kitle kontrol birçok karakterin olduğu gibi LeBlanc’ın da zayıf noktası. Takımınıda kitle kontrole sahip karakterler bulundurmak koridor safhasında olmasa da oyun genelinde LeBlanc’a karşı işe yarayacaktır.

LeBlanc’a karşı bir oyun sergilemek normal koşullarda çok kolay olmuyor. Karakterin sahip olduğu anlık hasar ve hareketliliği çok fazla avantaj kazandırıyor. Fakat buna kafa tutmanın yolları da mevcut tabii ki. Örneğin: LeBlanc kadar hareketli bir karakter değilseniz ve o baskın atarken takımınıza yardım edemiyorsanız bu durumda kendi koridorunuzu olabildiğince ittirip kulesi ile cezalandırmanız mümkün. Aynı şekilde koridor safhasında oynarken de minyon arkasında oynamak E yeteneğinden kaçınmanızı sağlayacaktır.