En İyi Sistem Bakım Programları

Bilgisayarımıza yüklediğimiz programlar , oyunlar ve dosyalar zaman içerisinde bilgisayarımızda yavaşlamalara sebep olur.Bunun en büyük sebebi günümüzde kullandığımız disklerin yazma ve okuma hızının yavaş olması ve bilgisayar kullanıcıların bilinçsiz olarak bilgisayarlarına oyun, program ve dosya aktarımı yapmalarından geçiyor. Bu gün sizlere bilgisayarımızda oluşan gereksiz dosyaları ve diğer sorunları çözmemize yardımcı olan 3. parti programları tanıtacağız. Bu programlardan ihtiyacınız olanları kullanarak daha sağlıklı bir bilgisayara sahip ola bilirsiniz.

– Advanced System Care

Advanced System Care bilgisayarınızın onarım ve bakım işlemlerini tek başına üstlene bilecek oldukça kapsamlı bir program. Bilgisayarımız üzerinde oluşan hataları tespit ederek onarımını sağlayan Advanced ayrıca casus yazılımları temizleme işlemini de oldukça başarılı bir şekilde yapıyor. Farklı modüllerin bulunduğu programda bilgisayarınıza uygun olan modül ile en iyi bakımı yapa bilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği ve kolay arayüzü ile rahat bir şekilde kullana bilirsiniz. Advanced System Care üzerinde Disk birleştirme, Kısa yolları düzelt, Çöp kutusunu temizle, Geçmiş temizleme, Kayıt defteri sorunlarını çöz , savunmayı güçlendirmek üzere bir çok seçenek bulunuyor.

– Disk Birleştirme

Bilgisayarımız üzerinde yaptığımız her işlem Windows diski üzerinde farklı alanlarda konumlandırılır. Zaman geçtikçe aynı dosya bir çok yerde bulunur bu da diskin dolmasına ve bilgisayarımızın yavaşlamasını sağlar. Bu yüzden düzenli olarak Disk birleştirme işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ayrıca Disk birleştirmeyi Windows üzerinden de yapa bilirsiniz.

– Kısa yolları Düzelt

Kısa yolları düzelt seçeneği ile bilgisayarımızın kısa yol seçenekleri arasında oluşan hataları tespit ederek çöze bilirsiniz. Sildiğiniz programların veya yüklediğiniz programlar için bu seçeneği çalıştırmanız oldukça faydalı.

– Çöp Kutusunu Temizle

Bu seçenek ile bilgisayarımızda istediğimiz dosyayı kalıcı olarak sile biliriz. Çöp kutusunda ki dosyaları kendimiz normal bir biçimde temizlersek sildiğimiz dosyaların geri dönüşü mümkün oluyor fakat Advanced System Care ile silinin dosyaların geri dönüşü bulunmuyor. O yüzden bu özelliği kullanırken dikkatli olmanızda fayda var.

– Geçmiş Temizleme
Bilgisayarımız üzerinde yaptığımız her işlem kayıt altında tutulur. Ayrıca bazı programlarda yaptığımız hareketlerde ayrıca kaydedilir. Zamanla bu dosyalar sistemimizde şişmelere sebep ola bilir bu yüzden bu seçeneği de düzenli olarak kullanmakta fayda var.

-Kayıt Defteri Sorunları

Bilgisayarımızda oluşan kayıt defteri sorunlarını çözer.

-Savunma Güçlendirme
Bilgisayarımıza casus ve zararlı yazılımların sızmasını engeller.

Advanced System Care İndir

-Disk Cleaner Free

Disk cleaner sade arayüzü ile her seviyeden bilgisayar kullanıcısına hitap eden bir disk temizleme programı. Programı açtıktan sonra hangi diski temizlemek istiyorsanız seçmeniz yeterli dakikalar içerisinde diskinizde ki gereksiz programlardan kurtula bilirsiniz. Disk Cleaner ile ayrıca Çöp kutusunu boşalta bilir ve Safari, Google Chorme gibi popüler tarayıcıların geçmişini temizleye bilirsiniz. Ücretsiz olan Disk Cleanerın eksi yönü ise Türkçe dil desteğinin bulunmaması.

Disk Cleaner Free İndir

– Razer Game Booster

Razer Game Booster bilgisayarınızın sistem kaynaklarını inceledikten sonra en iyi oyun seçeneklerini tek tuşla aktif eder. Razer ve Iobit tarafından geliştirilen Razer Game Booster alanında ki en iyi program ve ücretsiz. Ayrıca Razer sayesinde oyun içerisinde resim ve video çeke bilir ve youtube üzerinden paylaşarak arkadaşlarınıza nasıl oyun oynadığınızı göstere bilirsiniz.

Razer Game Booster İndir

 

– Ccleaner

Ccleaner sistem bakım programları arasında en çok tercih edilen olma özelliğine sahip bunun sebebi ise kolay ara yüzü ve hızlı olması geliyor. Ayrıca küçük boyutu ile bilgisayarımızı yormuyor. Yaptığı işlemlerin başında bilgisayarımızın geçmişini silmesi geliyor. Daha önce Advanced System Care programında da belirtiğimiz gibi bilgisayar üzerinde yaptığımız her işlem kaydediliyor. Cclenear ile gereksiz dosyalardan kurtula bilirsiniz. Ayrıca kayıt defterinde ki hatalardan kısa sürede kurtula bilirsiniz. Programın en sevdiğim özelliği ise bilgisayarımız başlatılırken hangi programların başlatılacağını seçe biliyoruz. Böylece gereksiz programları kapatarak bilgisayarımızın daha hızlı açılmasını sağlıyoruz.Ayırca programın Türkçe dil desteği ve ücretli ücretsiz olmak üzere farklı versiyonları bulunuyor.

Ccleaner İndir

-Speccy

Bilgisayarınızın donanımsal özelliklerini merak ediyorsanız bilgisayarınızda Speccye mutlaka yer vermelisiniz. Bilgisayarınız marka, model, işlemci(cpu ) , ram ve ekran kartı gibi bilgileri rahatlıkla göre bilirsiniz. Ccleaner yapımcısı tarafından geliştirilmekte olan Speccy kullanışlı ara yüzü ve Türkçe dil desteği ile geliyor.

Speccy İndir

– Anvi Startup Booster

Anvi Startup Booster ile bilgisayarımızın başlangıcın da açılan programları seçe biliyoruz. Ccleaner aksine Anvi Startup başlangıçta ki programlar hakkında çok daha detaylı bilgi veriyor. Kendi isteğinize göre başlangıçta ki programları ayarlaya bilirsiniz. Ayrıca Anvi Startup Booster ile ağ bağlantınızı ve sisteminizi yapılandıra bilirsiniz. Eğer yapılan işlemlerden memnun değilseniz tek tık ile bilgisayarınızı eski haline çevire bilirsiniz.

 Anvi Startup Booster İndir

İncelediğimiz programlar ile bilgisayarınızın genel sistem bakımını rahatlıkla yapa bilir ve daha sağlıklı bir bilgisayar kullanım deneyimi yaşaya bilirsiniz. Programların kurulum ve kullanım aşamasında ki sorunları yorum kısmından bizlere bildire bilirsiniz ayrıca yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinde paylaşarak bize destek ola bilirsiniz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock