Microsoft korsan yazılım kullananlara ayrıcalık sunuyor

Microsoft’un sahip olduğu yazılımlar bizlere kolaylık sağlıyor. Özellikle ofis yazılımları ile ön plana çıkan şirket, korsan yazılım kullanımının önüne geçebilmek için farklı bir yol izlemiş. Normalde şirketler korsan yazılım kullanımını azaltmak için sert kararlar alabiliyor fakat Microsoft’un uyguladığı yöntem korsan yazılım kullanan insanları orijinallerine yönlendiriyor.

Microsoft, korsan yazılım kullanan kullanıcılara yüzde 50 indirim sunuyor

Korsan yazılım veya Windows kullanan insanlar için kesin çözüm, o yazılımların indirimli bir şekilde sunulması olabilir. Microsoft da bu yöntemi deneyerek korsan yazılım veya Windows sahibi kullanıcılara, aynı yazılımların yüzde 50 indirimli hallerini sunuyor. PCWorld’e göre, Office yazılımının korsan sürümüne sahip bazı kullanıcılar yüzde 50 indirimli teklifler aldı. Office’in çevrimdışı paketlerini korsan olarak kullanan insanlar, Microsoft’un teklifiyle Office 365 gibi çevrimiçi paketlere yönlendiriliyor.

Öte yandan bu tekliflerin yalnızca belirli pazarlara uygulandığı vurgulanıyor. Microsoft dışında diğer yazılım üretici şirketlerin de aynı yolu izleyip izlenmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca Office‘in korsan sürümlerini kullanmak yerine, ücretsiz WPS Office ve Libre Office gibi diğer yazılımlara yönelebilirsiniz. Günümüzde korsan yazılım kullanımı yüksek ve bu korsan sürümlere kesinlikle güvenilmemesi gerekiyor. Çünkü kullandığınız ya da kullanmadığınız süre boyunca kişisel bilgisayarınızdaki her bilgi tehdit altında olabilir.

Daha önce Windows sürümlerini kırmak için kullanılan KMSPico gibi yazılımların kişisel bilgisayarlarınıza büyük tehditler oluşturduğu kanıtlandı. KMSPico‘nun, kişisel bilgisayarınızdaki kripto para cüzdanlarınıza eriştiği hatta onları ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. Orijinal Windows için piyasada yasal ve daha uygun çözümler yer alıyor.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO