Windows 10’un yeni güncellemesi yayında! İşte detaylar

Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınladı. Yapı numarası 19044.1499 olan yeni güncellemenin güncelleme kodu KB5009596 olup, Windows 10 21H2 sürümünü kapsıyor. Microsoft resmi destek sayfasında güncellemeyle birlikte yaptığı değişiklikleri, düzeltmeleri ve yenilikleri paylaştı.

Microsoft’un açıklamasına göre, Windows 10’un yeni sürümü ağırlıklı olarak hata düzeltmesi içeriyor. Düzeltilen büyük sorunlar arasında; 2004 veya sonraki sürümlerde USB kullanarak yazıcıdan çıktı alırken aniden durması veya yanlış çıktı vermesine yol açan bir hata yer alıyor. Ayrıca Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir problemin de düzeldiği belirtiliyor.

Windows 10 KB5009596, Insiders kullanıcılarına geldi

Microsoft, güncellemeye ‘Sürüm Önizlemesi’ kanalı üzerinden Windows Insider Programına kayıt olanların erişebileceğini belirtti. Sizler de Insiders üyesiyseniz, Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik kısmından Güncellemeleri Denetle butonuna basarak yeni sürümü edinebilirsiniz.

İşte güncelleme notları:

  • Microsoft, Microsoft UI Otomasyonunda Microsoft Outlook’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzeltti.
  • Microsoft, Hızlı Başlangıç’ı etkinleştirdiğinizde Linux için Windows Alt Sistemi 2 (WSL2) yerel ana bilgisayar geçişinin başlamasını engelleyen bir sorunu düzeltti.
  • CLSID_InternetExplorer içindeki bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, Internet Explorer 11’e, kullanıcıları yakında kullanımdan kaldırılacağı konusunda bilgilendiren bir anımsatıcı ekledi.
  • Pen Haptics API’sini kullandığınızda Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun çözüme kavuştu.
  • Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki sürümlerde USB kullanarak yazdırdığınızda, yazdırmayı durduran veya yanlış çıktı yazdıran bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, vpnike.dll ve rasmans.dll içindeki bir kilitlenmeyi düzeltti.
  • Surround seslerin Microsoft Edge’de oynatılmasını engelleyen bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan ve “IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL” hatasını oluşturan bir sorunu düzeltti.

Güncellemeyle yapılan tüm düzeltmelerin listesine Windows 10 KB5009596 sayfasından erişebilirsiniz.

Hangi Windows 10 sürümünü çalıştırdığınızı kontrol etmek ve görmek için Görev Çubuğundaki Windows arama kutusuna “winver” yazmanız yeterli. Sürüm 21H2 olarak görünüyorsa, her şey yolunda demektir.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock