Kullanıcıları çileden çıkaran Windows 11 hatası düzeltildi

Windows 11’i SSD’ye yüklediyseniz, beklediğiniz kadar hızlı olmadığını fark etmiş olmalısınız. Neyse ki, Microsoft bu sorunun farkında ve Windows 11’de SSD performansını iyileştirmek için bir güncelleme yayınlamayı planlıyor.

Microsoft Destek web sitesinde açıklanan yeni detaylara göre “KB5008353” başlıklı yeni güncellemede Microsoft, Windows 11 ile ilgili birçok can sıkıcı sorunu düzeltiyor. Güncelleme çok fazla değişikliği içeriyor, ancak Windows 11’in hızından bıkmış kişiler için önemli bir yenilik var: Dosyalara göz atarken veya dosyaları seçerken Dosya Gezgini performansını etkileyen bazı sorunlar ele alınacak.

Windows 11’in SSD performans güncellemesi yolda

SSD ile Windows 11 önizleme derlemesini kullanan bazı kişiler çoktan KB5008353 güncellemesini aldı ve performansın önemli ölçüde arttığını keşfetti. Reddit’te paylaşım yapan bir kullanıcı, “Yalnızca NVME değil, SATA SSD bile artık daha hızlı. Windows 11 önceden Windows 10’dan bile daha yavaş açılıyordu, ancak düzelmiş gibi görünüyor.” dedi.

Reddit’te benzer yorumlarda bulunan diğer Windows 11 kullanıcıları, güncellemenin gerçekten işe yaradığının ve işletim sisteminin beklenen perfomansa ulaştığının altını çiziyor. Hal böyle olunca da bu güncelleme, donanımdan bekledikleri hızları alamayan SSD kullanıcılarının sıkıntılarını sonlandıracak diye düşünülüyor.

İnsanların SSD satın almasının ana nedeni hız olduğundan, SSD’lerle ilgili performans sorunlarının düzeltilmesi çok önemli. Windows 11 gibi güncel bir işletim sistemi bile sorun çıkarırsa ve SSD kullanımını gezinmeyi yavaşlatırsa, birçok kullanıcının tepkisiyle karşı karşıya kalabilir.

Neyse ki KB5008353 güncellemesi ile hız sorununun geride kaldığını düşünüyoruz. Microsoft, insanları Windows 10’dan 11’e geçmesi için çaba harcarken, bu can sıkıcı hataları tespit etmek, kullanıcıları teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock