WhatsApp’ın çok beklenen özelliğinden yeni görüntü geldi

Çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iMessage ve Instagram’dan alışık olduğumuz ‘mesaj tepkileri’ üzerinde çalışıyor. İlk olarak Eylül ayında ortaya çıkan sızıntılarla gündeme gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine gönderdikleri mesajlara sadece emoji ile yanıt verebilecekler.

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki özelliklerini önceden açığa çıkaran WABetaInfo, halihazırda beta süreci devam eden mesaj tepkileri işlevinin ekran görüntüsünü paylaştı. Facebook Messenger’dakine benzer şekilde WhatsApp kullanıcıları verdikleri emoji tepkisini mesajın hemen üstünde görebilecekler.

WhatsApp mesaj tepkileri hala beta sürecinde

Tepkiler özelliği sınırlı sayıda emoji içeriyor. Bunlardan bahsetmek gerekirse; şu anda yukarı başparmak, kalp, sevinç gözyaşlarıyla dolu yüz, ağzı açık yüz, ağlayan yüz ve katlanmış eller olmak üzere 6 tane emojiyle mesajlara tepki verilebiliyor. Ayrıca verilen tepki mesajın hemen altında küçük ön izleme şeklinde de gözüküyor.

WhatsApp’ın test ettiği her özellik gibi, Tepkiler de şimdilik beta aşamasında. Hem iPhone hem de Android kullanıcıları uygulamanın beta sürümü aracılığıyla mesaj tepkilerini kullanabiliyorlar. Bu arada WhatsApp, yeni özelliği hayata geçirdikten sonra eş zamanlı olarak ‘tepki bildirimleri’ de dünya genelinde kullanıma sunulacak.

Ayarlar > Bildirimler kısmında ‘Tepki Bildirimleri’ isimli özel bir menü yer alıyor. Anlaşıldığı üzere bu varsayılan olarak aktif gelecek. Fakat isterseniz ‘Bildirimleri Göster’ seçeneğini kapatarak, tepki bildirimleri almayı durdurabileceksiniz. Eğer ‘bildirimler gelsin ama ses çıkmasın’ istiyorsanız, aynı ayarlardaki ‘Ses’ seçeneğini kapatarak bunu gerçekleştirebileceksiniz.

Tepkiler özelliğini test etmek istiyorsanız WhatsApp’ın betasını telefonunuza kurabilirsiniz. Ancak beta sürümlerinin kronik hatalar barındırma ihtimali var ve olası bir çökme durumunda mesajlarınızı bile kaybedebilirsiniz. Bu nedenle yüklemeden önce iki kez düşünmenizde fayda var.

Peki ya sizler tepkiler özelliğini faydalı buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock