Zamanınızı Yönetmek İçin Kullanabileceğeniz Programlar

İş dünyasında genellikle zaman yetersizliğinden şikâyetler dile getirilmektedir. Peki, siz şikâyet edenler olarak zamanı iyi yönetebiliyor musunuz? Yönetemiyorsanız da üzülmeyin internet girişimleri bu konuya da el attı. Şimdi sizlere zamanı yönetebileceğiniz, günü daha etkili şekilde geçirebileceğiniz birkaç program tanıtalım.

İlk olarak PreMinder ile tanışın.

Girdiğiniz verileri saatlik, günlük, haftalık, aylık hatta yıllık olarak rahat bir şekilde takip edebileceğiniz bir uygulamadır. Özelliklerinden önce dez avantajı olan sadece Mac ürünleri ile kullanıldığını belirtelim. Eğer Apple kullanıcısı değilseniz de 2. Programa geçebilirsiniz.

Hızlı bir veri girişi imkânı sağlayan program aynı zamanda kendi tarz ve sevdiğiniz renklere göre kişiselleştirme imkanı da sunabilmektedir. iCal programı ile de doğrudan senkronizasyon sağlayabiliyor.

Daha verimli çalışmak isteyenlere Rescue Time

Alanında belki de en çok tercih edilen programlar arasında yer alan bu şaheserin yaptıklarını duyduğunuzda sizler de bunu hak ettiğini düşüneceksiniz. Öncelikle web tabanlı olarak ara yüz kullanan program size günlük, haftalık ve aylık olarak zamanınızı nerelerde kullandığınızı göstermektedir. Peki, bu verileri nasıl tespit ediyor da bize sunuyor dediğinizi duyar gibiyim?

Program öncelikle internet sitesi üzerinden sizin masa üstünüzde çalıştıracağınız bir exe dosyası yükletiyor. Bu exe dosyası bilgisayar başında geçirdiğiniz süre boyunca sizin yaptıklarınızı izleyerek loğlar tutuyor ve belirli sürelerde web sitesi ile optimize edilerek aktarılıyor.

Bu program kısaca size hangi saatlerde ev hangi günlerde daha etkili bir çalışma yaptığınızı, nelerin sizin çalışma hayatınıza olumsuz etki sağladığını (sosyal medya, oyunlar, diğer internet siteleri vb.) gözler önüne seriyor.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock