WhatsApp bir özelliğini PC’ye getirdi!

WhatsApp, yakın zamanda çeşitli iyileştirmeler ve yenilikler aldı. Son zamanlarda iOS uygulaması, kullanıcıların arka planda sesli mesajları dinlemeye devam etmesini sağlayan yeni bir oynatıcı kazandı. Şimdi popüler mesajlaşma uygulaması bu seçeneği masaüstü uygulamasına genişletmek istiyor.

WABetaInfo’ya göre, yeni sesli mesaj oynatıcısı artık WhatsApp masaüstü kullanıcılarının bazılarında mevcut hale geldi. Paylaşılan ekran görüntüleri, özelliğin tüm masaüstü kullanıcılarında nasıl görüneceğini ortaya koydu. Seçenek, mobil sürüme benzer şekilde çalışıyor. Sesli mesajı çalmaya başladığınızda farklı bir sohbete geçtiğinizde çalma durmuyor. Siz de sesi dinlemeye devam ediyorsunuz.

WhatsApp, özelliği yakın zamanda Android‘e getiriyor

Sesli mesaj oynatıcı, WhatsApp Desktop‘ın en son beta sürümünü kullanan tüm kullanıcılar tarafından erişime açıldı. Bu noktada v2.2204.5 sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Bu seçenek, henüz Android tarafına gelmedi. Bunu da aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. WABetaInfo, yaklaşan bir güncellemede Android’e de geleceğini belirtti.


Fotoğraf: WABetaInfo

WhatsApp, geçen yıl Nisan ayında sesli mesajların oynatma hızını değiştirme seçeneği ekledi. Popüler mesajlaşma uygulaması artık sesli mesajı göndermeden önce önizleme tercihi sundu. Buna ek olarak hizmet, konuşma tanıma teknolojisi kullanarak sesli mesajları otomatik kopyalayacak transkripsiyon sistemi üzerinde çalışıyor.

WhatsApp son olarak, kullanıcıların resimlere ya da videolara çizgiler çekmesine olanak tanıyan çizim aracını test ediyor. Buna ek olarak, Android kullanıcılarının sohbetlerini iOS‘a aktarmalarını sağlayan yeni aktarım aracı hazırlıyor.

Sizler WhatsApp‘ın sunmayı amaçladığı yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO