Güney Kore Windows’u bırakıp Linux’a geçiyor!

Microsoft’un 2020’de Windows 7’yi tadavülden kaldıracağı haberlerinden sonra Güney Kore hükümetinin Windows 10’a geçmek yerine, bu işletim sistemini tamamen bırakıp Linux’a geçme kararı almasının arkasında, Windows 10’un güvenilirliğine dair şüpheler bulunması var.

Güney Kore hükümeti Windows’u bırakıp Linux’a geçiyor!

Güney Kore hükümeti Ocak 2020’den itibaren bilgisayarlardaki işletim sistemini değiştireceğini ve Windows’u bırakarak Linux’a geçeceğini açıkladı. Microsoft’un 2020’de Windows 7’yi tadavülden kaldıracağı haberlerinden sonra Güney Kore hükümetinin Windows 10’a geçmek yerine, bu işletim sistemini tamamen bırakıp Linux’a geçme kararı almasının arkasında, Windows 10’un güvenilirliğine dair şüpheler bulunması var. Üst seviyede uz-ölçümü olması, Windows 10’un casusluk yapıyor olabileceği endişelerine yol açıyor. Ayrıca çoğu iş yeri için birden Windows 10’a geçiş yapmak finansal açıdan zorlu olabilir.

Bütün bu gelişmeler ışığında Güney Kore hükümeti Linux’a geçmeye karar vermiş durumda ama bunun hangi Linux versiyonu olacağı henüz belli değil. Linux’a geçmek yarım milyar dolara mal olarak kısa vadede pahalı olacak ancak İçişleri ve Güvenlik Bakanı Choi Jang-hyuk’un ifade ettiğine göre açık kaynaklı bir işletim sistemine geçmenin uzun vadede avantajlı olması bekleniyor.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO