Ünlü Yönetici, 3 Altcoin ve Kazandıran Stratejileri Paylaştı!

Staking, kripto kışının ortasında geri dönüş yapıyor. Bir yatırımcı, sadece 100 dolar ile pasif gelir elde etmeye nasıl başlayacağını açıklıyor ve kullanıcıları ödüllendireceğine inandığı 3 altcoin projesini paylaşıyor. Ödül kazanmak için kriptoyu kilitleme eylemi olan stake etme, kripto kışının ortasında bir geri dönüş yaşıyor. Kripto komisyonculuğu Uphold’un risk başkanı Josh Greenwald, firmanın yeni stake ürününü ortaya koyuyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Kazandıran stratejiler ve gelecek vadeden altcoin projeleri

Stake (token şeklindeki ödüller karşılığında hisse ispatı blockchainindeki işlemleri doğrulamaya yardımcı olmak için kripto varlıklarınızı “kilitleme” eylemi), bir kripto kışının soğuk ikliminde geri dönüş yapıyor. Yüksek enflasyon, yükselen faiz oranları ve artan jeopolitik gerilimlerle karşı karşıya kalan küresel piyasalar bir düşüş yaşadı. Çarşamba günü S&P 500, Ocak ayının en yüksek seviyesinden %10’dan fazla düştükten sonra düzeltme bölgesinde daha da derine düştü. Arcane Research’e göre, Bitcoin‘in S&P 500 ile 90 günlük korelasyonu Ekim 2020’den bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktığı için kripto para birimleri hisse senetleriyle birlikte işlem gördü. Token, Kasım ayındaki yaklaşık 69.000 dolarlık zirveye kıyasla, Çarşamba öğleden sonra 37.600 dolardan işlem görerek geçen hafta neredeyse %15 düştü.

İlk ani düşüşün ardından fiyatların uzun bir süre boyunca baskı altında kaldığı bir kripto kışının stresi daha da yükseldi. Küresel kripto değeri Çarşamba günü 1,71 trilyon dolar seviyesinde yer aldı. Böyle bir zemine karşı, yatırımcılar, düşüş piyasası ortamında gelmesi daha zor olan karlı işlem fırsatları için gözlerini ekranlara yapıştırmak yerine, kriptoda istikrarlı getiri elde etmenin yollarını arıyorlar. Popüler altcoin projeleri Solana, Polkadot ve Cardano dahil olmak üzere hisse ispatı blokaj zincirlerinin yükselişiyle birlikte geçen yıl önemli ölçüde büyüyen staking pazarı konuşuluyor.

100 dolar ile kriptoda pasif gelir nasıl elde edilir?

Kripto yatırımcıları staking yoluyla sabit pasif geliri korumaya çalışırken, işletmeler de JPMorgan’ın 2025 yılına kadar kripto ekonomisi için 40 milyar dolarlık bir iş fırsatı olarak tahmin ettiği şeyden bir parça elde etmeye çalışıyor. Yedi milyondan fazla müşteriye hizmet veren bir kripto komisyonculuğu olan Uphold, kısa süre önce kullanıcıların popüler altcoin projeleri Ethereum, Polkadot ve Solana gibi varlıkları stake edebilecekleri ve yıllık %10,5’e kadar getiri elde edebilecekleri bir staking ürünü piyasaya sürdü. Yaklaşık 3 milyar dolarlık müşteri varlıklarını yöneten komisyonculuk platformu, kullanıcıların 100 dolar kadar az bir miktarla stake etmeye başlamasına olanak tanır ve minimum stake süresi gerektirmez. Bu, yatırımcıların ödül toplamak için haftalarca ve bazen yıllarca beklemeden tokenleri yatırıp çekebilecekleri anlamına gelir.

Buna karşılık, Ethereum blockchaininde tam bir doğrulayıcı olmak için, kullanıcıların, Ethereum yükseltmesi (önceden ethereum 2.0 olarak adlandırılır) tamamlanana kadar stake edilen ve kazanılan tokenlerini geri çekmeden minimum 32 Ether‘i kilitlemesi gerekir. Staking, son iki yılda üç, dört ve hatta beş haneli getiriler sağlayan çok daha riskli bir strateji olan merkezi olmayan finansta verim çiftçiliğine benzer. Bununla birlikte, Uphold’un risk başkanı Josh Greenwald’a göre, kripto hedge fonları ve işlem firmaları bu karlı getirileri elde etmek için sermaye akıttıkça, bu bu tür fırsatlarda “büyük bir sıkıştırmaya” yol açtı.

Bir röportajda, “Farming yönetişim tokenlerinden elde edilen getiriler hızla aşağılara düştü” dedi. Devamında Başkan “Ancak kriptoya net akışın pozitif olmaya devam edeceğini düşünüyorum çünkü sonuçta insanların bundan herhangi bir getiri elde etmek için para koyabilecekleri başka hiçbir yer yok” ifadelerin kullandı. Bunun yerine para, tutarlı ödemeler ve makul getiriler sunan staking gibi daha istikrarlı kripto ürünlerine akabilir. Greenwald şöyle diyor:

Stablecoin’lerinizden %10 kazanmaya alışkınsanız, ETH alıp stake etmeye o kadar hevesli değilsinizdir. Ama şimdi bu tür bedava para birçok insan için kuruduğuna göre, bence pek çok insan hisse edilebilir varlıkların piyasa riskini kabul edecek. Bu varlıkların %50 indirimli olması şimdi özellikle daha çekici.

Kullanıcıları platformda geçirilen süre için ödüllendirecek 3 proje

Greenward, bahse koymanın yanı sıra, genellikle hafife alınan bir fırsatın, son kullanıcıların erken aşamadaki projelerle uğraşmak için zamanlarını harcadıkları için alma eğiliminde olduklarında yattığını kaydetti. Bu ödüller genellikle, protokollerin erken kullanıcıları cüzdanlarına ücretsiz tokenler bırakarak ödüllendirmesinin bir yolu olan hava damlaları şeklinde gelir. Alınan bilgilere göre, bu tür airdropların son örnekleri arasında Eylül ayında en aktif kullanıcıları için 100.000 doları aşan devasa bir airdrop dağıtan merkezi olmayan borsa dYdX (DYDX) yer alıyor.

Greenwald, özellikle Optimism, Arbitrum ve StarkWare gibi projeleri sevdiğini söyledi. Polygon, AVAX ve Armoni gibi blockchainlere atıfta bulunarak, “Beklentimiz, bu ikinci katmanlarda bazı büyük fırsatlar görmeye başlayacağımız ve yan zincirlerle aynı oyunu oynamadıklarıdır” dedi. Optimism, Arbitrum ve Starkware henüz token dağıtmadı. Greenward, “Bir noktada bunun değişeceğini ve bu adamlardan birinin kullanıcıları platforma çekmek için bir pazarlama hamlesi yapmasını beklerim” dedi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO