MicroStrategy Kripto paraya 25 milyon dolar daha yatırdı! Hangi token?

ABD merkezli bir iş zekası yazılım şirketi olan MicroStrategy, geçmişte olduğu gibi yine yüklü miktarda Bitcoin aldı. Bu seferki satın alma 25 milyon dolar değerinde. Satın almanın, Bitcoin’in geçen yıl Kasım ayından bu yana değerinin yüzde 40’ından fazlasını kaybettiği bir zamanda yapıldığını ayrıca belirtelim.

MicroStrategy Kripto paraya 25 milyon dolar daha yatırdı! Hangi token?

Bilindiği üzere Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana %40’ın üzerinde değer kaybetmiş durumda. ABD merkezli bir yazılım şirketi olan MicroStrategy, bu son çöküşü fırsat bilerek, bu kayıp sırasında nakit olarak 25 milyon dolar değerinde ek Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin başına ortalama 37.865 $ fiyatla 660 Bitcoin daha satın aldığını söyledi. MicroStrategy’nin piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin en büyük kurumsal yatırımcısı olduğu bildiriliyor. Şirket şu anda toplam 1.25.000’den fazla Bitcoin’e sahip. Yeni satın alma, kripto piyasasının aşağı yönlü bir yörüngede olduğu ve özellikle Bitcoin’in Kasım ayından bu yana yüzde 40’tan fazla değer kaybettiği bir zamanda yapıldı.

Bitcoin, Kasım ayında 69.000$’a ulaşmıştı, ancak şu anda 41.000$’ın biraz üzerinde işlem görüyor; bu, Saylor’un MicroStrategy’nin son Bitcoin alımı için ortalama fiyatın söylediğinden daha yüksek. Bununla birlikte, kedisindeki toplam Bitcoin’lerin ortalama fiyatı dikkate alındığında MicroStrategy hala yeşil renkte, yani kârda.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO