Mobil

iPhone 6s ve 6s Plus’a 12 MP kamera

Apple‘in büyük ses getiren iPhone 6 ve 6 Plusmodellerinden sonra gözler yılın son aylarından çıkması beklenen iPhone 6s ve 6s Plus‘a dikildi. Yeni model hakkında apple tarafından bir bilgi yayımlanmasa da sızdırılan bilgilere bakaran bir çok özellike ve yenilik geleceği bekleniyor.

iPhone modellerinde uzun süredir 8MP kamera kullanılıyordu. iPhone kullanıcıları bu durumda şikayetçilerdir. Hem tüketici şikayeterini dinleyen hemde alternatif modellerinde yüksek kamera özellikleri ile piyasa ya gelmes ile iPhone 6s ‘de 12 MP‘lik bir kamera yeniliği bekleniyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo öngörü raporundaiPhone 6S’e gelecek 12 MP’lik kameranın piksek boyutu küçük olacak. Ancak MP sayısı bütün hikayeyi söylemiyor. Kamera içinde sensör, görüntü işleme gibi daha pek çok önemli nokta var. Eğer Kevin Wang’ın açıklamalarının doğru olduğunu varsayarsak Apple’ın küçük piksel ile 12 MP’lik kamera kullanmasında kendince belirli nedenleri vardır.

Hakkımızda

Gurbetseli

Gurbetseli.net Teknoloji Haberleri, Program Çözümleri, Mobil Uygulamalar ve İnternet Dünyası Hakkında Bir Çok Bilgiyi Güncel Olarak Takip Edebileceğiniz Geniş Kapsamlı Blog Sitesi.