Kısaca Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto serisi oyun dünyasının en çok sevilen serilerinden biridir. Serinin son oyunu GTA V sizler için inceledik. GTA 5 daha önce P3/P4/Xbox 360 konsol cihazlarına gelmişti. Popüler youtube kanallarında da incelemelerini göreceksiniz. GTA 5 geçtiğimiz aylarda  Pc versiyonu da yapımcı şirket tarafından yayınlandı. Pc versiyonunda ekran görünümleri ve grafik görüntüleri serinin takipçilerini heyecanlandı ki; beklentilerinin de karşılığını aldılar.

Rockstar Games gerçekten beklentileri karşılayan mükemmel bir oyun yaratmış. Serinin son oyunun online versiyonu ve 3 adet karakterin yaşam tarzlarına göre belirlenmiş görev nitelikleri tümüyle zevk alacağınız bir oyun üretilmiş.

GTA V Karakterleri

GTA 5’te 3 tip karakter bulunuyor. Michael, Trevor ve   Franklın adında bu karakterlerin kendilerine göre özellikleri ve hikayeleri bulunmaktadır.

Michael

Eski bir banka soyguncusu! Amanda adında eşi ve 2 çocuğu var. Ailesi ile arası çok iyi değil. Ailesi çok para harcadığı için paraya suyunu çekmeye başlıyor. Suç işlemeye geri dönmek zorunda olan Michael suç çetesinin lideridir.

Trevor

Eski bir pilot. Trevor karavanda yaşıyor. Michael ile eski banka soygunlarını birlikte yapıyorlar. Bir uyuşturucusu bağımlısı Trevor risk almaktan hiç kaçınmıyor.

Franklın

Michael ile yan kesicilik yaparken tanışmış ve gençken lüks oto galeride çalışmış iyi araç ve silah kullanabilen bir karakterdir Franklın!

GTA 5 Yenilikleri

GTA 5’te kullanılan araçların lüks ve son derece hızlı olmaları gibi aynı zamanda serideki diğer oyunlara göre yol tutuşlarını çok iyi olmuş. Çoğu internet sitesinde yarış oyunu olarak geçiyor.

Oyunda karakterlerin sosyal hayatlarına oyunda vurgular yapılmış. Yoga, jet-ski, tenis ve golf gibi aktiviteler mevcut.

Oyunun içinde hemen hemen herşeyi parayla alabiliyorsunuz. Spor arabalar, uçaklar ve evler satın alınabiliyor. Oyununda ilk tanıtımlarında ön siparişe 1 milyon dolar hediye verildi. Bu da oyunda paranın ne kadar önemli olduğunu gösteriyordur sanırım!

Oyunda tüm hileleri cep telefonu ile giriyorsunuz. Çok ilginç hileleri olduğu gibi oyunda gizli alanlar, efsanevi yaratıklar ve hayaletlerde mevcuttur. Hatta oyunun bir kısmında bir köpeğe dönüşebiliyorsunuz. Sadece “papoyet” adında bir bitki yiyerek hemde.

Oyunun düşük bilgisayar özelliklerine uygun sürümleri de mevcuttur. Online Versiyon ile keyifli zamanlar yaşamanız dileği ile iyi eğlenceler!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO