iOS 13.1 Beta Güncelemesinde Neler Var

Apple’ın olağandışı güz işletim sistemi sürüm takvimi devam ediyor. Salı günü, iOS 13’ün yayınlanmasından yalnız beş gün sonrasında, Apple iOS 13.1’i piyasaya sürdü. Apple, bu sürümün beta testlerine haftalar ilkin, iOS 13 piyasaya sürülmeden ilkin .

İOS 13’e meydana getirilen bu ilk büyük güncelleme, ilk iOS 13’ü piyasaya sürmeyen birçok özellik getiriyor.

Güncelleme zamanı: 09/24/19: Apple, iPhone’lar için iOS 13.1 ve iPadOS 13 ile tvOS 13’ü piyasaya sürdü.

 

İÇİNDEKİLER
İOS 13.1 nasıl kurulur?
İOS 13.1’deki yenilikler
İOS 13.1 nasıl kurulur?
İOS 13.1’i kurmak kolaydır. Sonunda güncellemeniz istenir sadece güncellemeyi en kısa sürede zorlamak istiyorsanız, indirme ve yüklemeye adım atmak için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. İOS 13 kullanıyorsanız, en kısa zamanda güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz. İOS 13.1 sürümü, ilk iOS 13 sürümünden daha kesin ve hatasız görünüyor.

İOS 13.1’deki yenilikler
Haziran ayında WWDC’de açıklanan iOS 13 özelliklerinden bazıları ilk sürümde eksikti ve iOS 13.1 hurdaların çoğunu aldı. İşte masaya getirmiş olduğu temel özellikler.

Kısayollar Otomasyonları: iOS’taki Kısayollar özelliğine meydana getirilen büyük bir yükseltme olan Automations, Kısayollarınızın manuel olarak tetiklemek yerine belirli koşullar yerine getirildiğinde otomatikman çalışmasını sağlar. Apple Watch’ınızda bir antrenman başlattığınızda antrenman çalma listenizi oynatın yada eve giderken eller özgür olarak tüm ışıklarınızı yakın.

ETA’yı Haritalar’da paylaşın: Haritalar’da yol tariflerini takip ederken, tahmini varış zamanınızı kişilerle süratli bir halde paylaşabilirsiniz.

Dinamik Duvar Kağıtları: Dinamik duvar kağıtlarının renkleri ve tasarımları ince ayarlanmıştır ve daha çok cihazda kullanılabilir.

Ses seviyesi kaydırma simgeleri: Yeni ses seviyesi kaydırma çubuğu, AirPods, Powerbeats Pro yada HomePod benzer biçimde bağlı aygıt türündeki simgeleri gösterir.

HomeKit simgeleri: Home uygulamasındaki birçok HomeKit aleti için yeni, daha detaylı simgeler var.

Hata düzeltmeleri: iOS 13’ün bir miktar sorunlu bulunduğunu farkına varmış olabilirsiniz. İOS 13.1 sürümü, sorunlarının çoğunu temizler.

Öteki tweaks: iOS 13.1, daha iyi iPad fare desteği, HEVC video için alfa kanalı desteği, yazı tipi ekleme değişimleri ve daha fazlası dahil olmak suretiyle bir takım başka ufak ayarlamalar ve değişimler de getiriyor.