Atari 25 sene sonra yeni konsol ile geliyor

Atari 25 yıl sonra oyun konsolu ile geri dönüyor

Atari bir zamanlar çok popüler olan kullanıcılara güzel oyunlar sunan oyun konsolu üreticisiydi. 70’lerin meşhur firması yeni bir konsol ile 25 yılın ardından geri dönüyor.

Atari, son yirmi yılın büyük bölümünde yazılım ve oyun geliştirme bölümlerine ağırlık vermişti. Firma artık yeni bir konsol ile kullanıcılarına geri dönmek istiyor. Yeni konsol, Atari VCS adını alacak ve bu hafta piyasaya çıkacak.

Yeni çıkacak Atari VCS 849,95 dolar gibi yüksek bir fiyattan piyasaya sürülecek. Bu fiyat şu anda piyasada olan Sony Playstation 5’ten 100 dolar daha yüksek. Fiyatlandırma konusunda bu kadar yüksek olması beklentilerin artmasına mı sebep olacak yoksa kullanıcıları diğer konsollara mı itecek henüz belli değil.

Kullanıcılar, varsayılan Atari Linux işletim sistemine ek olarak Windows, Linux veya Google işletim sistemlerine de yeni konsolu kurabilecekler.

Bu, oyuncuların PC oyun kitaplıklarından oyun oynayabilecekleri ve oyun akışı paylaşabilecekleri anlamına geliyor.

Atari VCS, 100’den fazla arcade ve Atari 2600 oyunu da dahil olmak üzere, tümü HD yükseltmeleri olan bir dizi klasik Atari oyunuyla birlikte gelecek.

Bağımsız oyun geliştiricileri de Boulder Dash Deluxe, Jetboard Joust, Something Ate My Alien ve Atari’s Missile Command: Recharged dahil olmak üzere bir düzineden fazla oyunla geleceğini ve oyuncuları birbirinden farklı oyunlarla karşılayacağı anlamına geliyor.

Atari VCS, kutudan çıkan kontrollere ek olarak klavye ve fare bağlantısını da destekleyecek. Klasik Joystick denetleyicisi artık kablosuz, ancak Atari VCS ayrıca modern tarzda bir oyun denetleyicisi ile birlikte geleceği de söyleniyor.

Konsoldaki depolama alanı düşük 32 GB boyutunda ancak dileyen kullanıcılar bir SDD alarak depolama alanlarını genişletebilirler. Atari VCS 8 GB yükseltilebilir RAM ve bir AMD Ryzen GPU ile birlikte gelecek.

Konsolda Antstream Arcade mevcut olacak. Bu platform Netflix gibi de diyebiliriz ancak oyunlar için olacak bir platform. Antstream Arcade şu anda yanlızca Melbourne, Sidney ve Brisbane‘de erişilebilir durumunda. Platformun konsol piyasaya çıkınca yaygınlaşması bekleniyor. Konsolda birçok video akışı hizmeti de olacak.

Atari VCS’yi EB Games, JB HiFi, The Gamesmen, Amazon ve Catch‘ten ön sipariş verebilirsiniz.

Yeni konsol sizce diğer konsollarla rekabet edebilecek mi ? Düşünceleriniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO