Heyecanlandıran açıklama: Modern Warfare 2 mi geliyor?

Microsoft’un ani bir hamle yaparak Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Bu hamlenin ardından oyun sektöründe adeta çalkalanırken, şirketin haklarını elinde bulundurduğu Call of Duty gibi yapımların da akıbeti bir hayli merak edilmeye başlandı. Hatta son dönemde Microsoft’un Activision tarafından geliştirilen oyunları PlayStation gibi diğer platformlara göndermeyeceği yönünde iddialar da ortaya çıktı.

Infinity Ward’tan yeni nesil Call of Duty açıklaması

Bilindiği üzere her yılın ekim ya da kasım aylarında yeni Call of Duty yapımlarını deneyimleme imkanı buluyoruz. Bu nedenle 2022’nin sonlarına doğru çıkış yapması beklenen yeni oyunla ilgili meraklı bir bekleyiş başladı.

Activision Blizzard, bir süre önce yayınladığı açıklama metninde 2022’nin Call of Duty oyununu Kaliforniya merkezli oyun stüdyosu Infinity Ward’ın üstleneceğini duyurdu. Bu açıklamanın hemen ardından stüdyo tarafından heyecanlandıran bir sosyal medya paylaşımı yapıldı.

Infinity Ward, resmi Twitter hesabından ”Yeni nesil Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın.” şeklinde bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımın ardından serinin meraklılarını bir hayli heyecanlandıran iddialar ortaya atıldı.

2019’un ekim ayında yeniden başlatılan ve oyunseverlerden olumlu geri dönüşler almayı başaran Modern Warfare serisinin merakla beklenen ikinci oyunu ile ilgili son dönemde birçok söylenti ve rapor ortaya çıktı. Ancak yapımın geliştirilme aşamasında olduğu Activision Blizzard tarafından hiçbir zaman doğrulanmadı.

Ancak iddialara göre serinin ilk oyununda da geliştirici koltuğunda oturan Infinity Ward, Call of Duty’nin yeniden başlatılan Modern Warfare serisinin ikinci oyunu üzerinde çalışıyor. Öte yandan yapılan paylaşımla birlikte oyunun Xbox Series XIS ve PlayStation 5 konsolları özelinde çıkış yapması da oldukça muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Infinity Ward, Call of Duty Modern Warfare 2 üzerinde çalışıyor olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘dan bizlerle paylaşmayı unutmayın.