Sosyal Medya Siteleri Nelerdir?

En Fazlaca Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Facebook

2004 senesinde, Mark Zuckerberg tarafınca Harvard öğrencilerinin birbirleriyle kontakt kurabilmesi amacıyla kurulmuştur. Peşinden 2016 senesinde bazı yaş sınırlandırmalarıyla beraber her insana açıldı. O günden bugüne dek dünyanın en fazla ziyaret edilen sosyal medya sitesi haline geldi. Günümüzde 2 milyara yakın kullanıcısı bulunmaktadır.

YouTube

Google’a ilişkin olan video barındırma web sitesidir. Aslen 2005 senesinde PayPal çalışanları tarafınca kurulmuştur sadece 2006 senesinde Google tarafınca satın alınmıştır. YouTube; video seyretme, paylaşma ve yükleme olanağı sağlar. 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına haizdir.

Instagram

Parasız fotoğraf ve video paylaşma olanağı elde eden toplumsal medya sitesidir. 2010’nun Ekim ayında kurulan Instagram, 2012 senesinde Facebook tarafınca satın alınmıştır. Instagram üstünden fotoğraf ve videolarınızı istediğiniz filtrelerle takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Günümüzdeki kullanıcısı sayısı 500 milyondan fazladır.

 Twitter

İnsanların 140 karakterle gönderilerini paylaşmasını elde eden bir sosyal ağdır. 2006 yılından bu yana kullanılmaktadır sadece 2011 senesinde Türkçe dil desteğine kavuşmuştur. Dijital dünyanın SMS’i olarak tabir edilen Twitter üstünden metin, fotoğraf, video, GIF şeklinde gönderileri paylaşabiliyorsunuz. Günümüzde 300 milyonun üstünde kullanıcı sayısına haizdir.

Google+

Google Plus olarak da malum, Google tarafınca yönetilen bir sosyal ağdır ve hem de kimlik doğrulama hizmeti de sunar. Google’ın en büyük sosyal ağ girişimidir ve Facebook’un rakibi olarak görülür. Günümüzde 500 milyondan fazla kullanıcı sayısına haizdir ve pek oldukca değişik hizmet sunar.

Reddit

Reddit, bir sosyal haber sitesidir. Reddit’i kullananıcıları kendi içeriklerini siteye yükleyebilme yada bağlantı paylaşabilme şansına sahiptirler. Ek olarak içerikler hakkında yorum yapabilirler ve aşağı – yukarı butonları yardımıyla içerikleri oylayabilirler. 2005 senesinde kurulan Reddit, 2008 senesinde açık kaynak koduna geçti ve 2010 yılından bu yana 3,99 Dolar üyelik tutarı istiyor. Günümüzde neredeyse 250 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

Ask.fm

Ask.fm; sanal sual – yanıt platformudur. Kısaca istediğiniz, istemediğiniz, tanıdığınız, tanımadığınız hepimiz size bu uygulama üstünden sual sorabilir. 2010 senesinde kurulan ask.fm, günümüzde 160 milyon kullanıcı sayısına haizdir.

Tumblr

David Karp tarafınca 2007 kurulmuş olan Tumblr, sosyal ağ ve blog sitesidir. 2013 senesinde Yahoo tarafınca satın alınan Tumblr, 2015 senesinde en süratli büyüyen sosyal medya sitesi haline geldi. Günümüzdeki kullanıcı sayısı 115 milyondan fazladır.

Flickr

Yahoo şirketine ilişkin olan bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Kurulduğu ilk başlarda video paylaşımı sağlamayan Flickr 2008 yılından itibaren buna da izin vermiştir. Bilhassa bloggerların fotoğraf deposu haline gelen bu sosyal ağ, günümüzde 112 milyondan fazla kullanıcıya haizdir.

LinkedIn

İş dünyasındaki kişilerle daha kolay kontakt kurulabilmesi amacıyla kurulan LinkedIn, 2003 senesinde kullanıma açıldı. 2016 senesinde Microsoft tarafınca satın alınan LinkedIn’in günümüzdeki kullanıcı sayısı 100 milyondan fazladır.

Pinterest

Pano sistemiyle çalışan Pinterest’te her türde görsel paylaşımı yapılabilir. Sosyal medya sitelerinin arasına 2010 senesinde katılan Pinterest’i çoğu zaman hanımefendiler kullanmaktadır. Günümüzde 100 milyondan fazla şahıs tarafınca kullanılıyor.

Meetup

Grup buluşmalarının daha kolay hale gelmesini elde eden bir sosyal ağdır. Meetup internet sayfasına üye olan kullanıcılar pek oldukca değişik ilgi alanına haiz kişilerle bir araya gelebilirler. 25 milyondan fazla kullanıcı sayısına haizdir.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO