İki kişilik çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı? 2 kişilik oda dekorasyonu nasıl yapılır?

Birden fazla çocuk sahibi olan aileler, iki kişilik çocuk odası dekore ederken birçok faktörü göz önünde bulunduruyor. Peki iki kişilik çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır? İki kişilik çocuk odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? İki kişilik çocuk odası dekorasyonunda yatak seçimi nasıl olmalı? İki kişilik çocuk odası dekorasyonunda duvarlar nasıl olmalı? İşte yanıtlar…

Ev dekorasyonunda her odanın ayrı bir önemi bulunmaktadır. Mutfaklardan salonlara, çalışma odalarından banyoların dekorasyonuna kadar her alanda hassas ve dikkatli seçimler yapmaya özen gösteriyoruz. Kişisel zevklerimiz ve ihtiyaçlarımıza uygun olarak yaptığımız seçimlerde evin boyutu, şekli ve kişi sayısı gibi faktörler belirleyici bir rol üstleniyor. Özellikle ebeveyn olduktan sonra evimizde çocuklarımıza ekstra bir oda ayırmamız gerekiyor. Çocuk sayısı arttıkça imkanlar dahilinde değişimlerde beraberinde geliyor. Gelin, iki kişilik çocuk odası dekorasyonu yapmanın en basit yolunu birlikte öğrenelim.

İKİ KİŞİLİK ÇOCUK ODASI DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

İstanbul gibi metropol şehirlerde yoğun nüfus artışının yaşanması yaşam alanlarının gittikçe küçülmesine sebep oldu. Bundan dolayı birden fazla çocuk sahibi olan aileler, her çocuk için ayrı bir oda dizayn etmek yerine paylaşılan bir oda tasarlıyor. 

Çocuk odası dekorasyonu

Eğer iki kişilik çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız; ilk olarak çocukların cinsiyetini ve yaşlarını ön planda tutmanız gerekiyor. Eğer iki kız çocuğunuz varsa odanızda Akdeniz desenleri, patchwork parçalar ya da prenses temalı seçimlere ağırlık verebilirsiniz. Aynı zamanda daha toz pembe, sarı ya da kırmızı gibi renkler kız çocuklarının odalarında muhteşem bir etki oluşturacaktır. 

İki kişilik çocuk odası dekorasyonu

Odanın dekorasyonu iki erkek çocuk için oluşturulacaksa deniz, korsan, süper kahraman gibi temaları da kullanmayı düşünebilirsiniz. Burada yeşil, mavi ve turuncu gibi renkler oldukça hoş bir bakış açısı yakalamanızı sağlayabilir. 

İki kişilik çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır

Çocuklardan biri kız biri erkek ise odanın dekorasyonunda hayal gücünüzün sınırlarını zorlamanız gerekebilir. Duvarlardan birini pembe birini mavi yapabilir ya da uyku alanını bölmek için ortadan bir perde veya paravan kullanabilirsiniz.

Erkek ve kız çocuk odası

İKİ KİŞİLİK ÇOCUK ODASI DEKORASYONUNDA YATAK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Çocuk odası dekorasyonunda yatak seçerken odanın boyutuna dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer yeterli alanınız varsa odaya iki ayrı yatak yerleştirebilirsiniz. Bunun içinde yatakların şeklinin ve yatak başlıklarının aynı model olmasına dikkat etmelisiniz. 

Çocuk odalarında yatak dekorasyonu

Odanız iki yatak için dar ise ranza seçeneğini de değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Küçük odalarda hayat kurtaran bu iki katlı yataklar sayesinde çocuklarınıza rahat bir oyun alanı da açabilirsiniz. Bunun dışında yatağın altına saklanan çekmeceli yataklarda ufak odalar için değerlendirilebilir.

çocuk odalarında ranza yatak

İKİ KİŞİLİK ÇOCUK ODASI DEKORASYONUNDA DUVARLAR NASIL OLMALI?

İki kişilik çocuk odası dekorasyonu yaparken bol bol depolama alanlarına ihtiyacınız olacağı için duvarlarda raflar kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu raflara hem çocukların kitaplarını yerleştirebilir hem de lokal aydınlatmalara yer verebilirsiniz. 

Çocuk odalarında duvar rafları

One thought on “İki kişilik çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı? 2 kişilik oda dekorasyonu nasıl yapılır?

Comments are closed.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock