Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır
Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır
Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Kredi çekmek isteyenlerin sıklıkla merak ettiği konu olan kredi notu kaç olmalı? Kredi almak isteyen vatandaşların sıkça sorduğu sorulardan biri olan kredi notu, finansal geçmişiniz hakkında bankaya bilgi verdiği için çok önemlidir.

Bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşların muhakkak kredi notları iyi olmalıdır. Peki daha önceden kredi notu düşen ve kredi alamayacak seviyeye gelen bireyler ne yapmalı? Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı?

  1. 0-699 puan: Bu puan aralığı kredi alamaz.
  2. 700-999 puan: Bu puan aralığı çok düşük miktarda kredi alabilir.
  3. 1000-1199 puan: Yine düşük miktarlarda kredi verilir.
  4. 1200-1400 puan: Kredi alabilmeniz için kredi notunuz en az 1200 puan olmalıdır.

0-699 Puan Bandı

Bu puan bandı, çok riskli olarak görülen bir puan bandıdır. Yani bankalar kredi vermek istediklerinde, kredi çekmek isteyen kişi bu puan bandına sahipse, kredi alma ihtimali çok azdır. Kredi çekmek isteyen bireylerin, mutlaka bu puan bandını geçmesi ve daha iyi bir puana sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu puan bandına hiçbir banka kredi vermez.

700-1000 Puan Bandı

Bu puan aralığı yine bankalarca riskli görülür, bu nedenle kredi vermeye yanaşmazlar, ancak bin lira ya da 2 bin lira gibi ufak tutarlı kredileri bir ihtimal alabilirsiniz. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bu puan bandına kredi verecektir.

1000-1200 Puan Bandı

Eğer bu puan bandına sahipseniz, bankalarca kredi alma ihtimaliniz azdır ve bankalar bu puana sahip olan müşterilerine kredi verip vermeyecekleri konusunda çok kararsız olurlar. Bu puan bandına sahip olan bireylerin kredi alabilmeleri için bir miktar yükseltme yapmaları gerekir, ancak yine de bu puan bandı kredi alabilir. 5 bin lira 10 bin lira gibi ufak tutarlı kredileri alabilirsiniz.

1200-1400 Puan Bandı

Kredi notu kaç olmalı? Bu puan bandı kredi alabilir.  Eğer kredi puan aralığınız 1200 ile 1400 arası ise, bankalardan kredi alırken problem yaşamazsınız, fakat kredi çekmek istediğiniz miktar fazlaysa, büyük ihtimal banka vermeyecektir, örneğin bu puan ile iyi bir araba veya sıradan bir ev alamazsınız.

1400-1700 Puan Bandı

Bu puan bandı iyi bir not olarak görülmektedir ve çok rahat bir şekilde kredi alınabilir. Ev, araba veya istediğiniz herhangi bir masrafı finanse etmek için bu puan yeterlidir. Bu puan sayesinde kolayca kredi alabilirsiniz. Bu puan, aynı zamanda gelirinize göre de belirlenebilir, geliriniz düşükse yine de çok büyük miktarlarda krediler alamazsınız.

1700 Üstü

1700 puanın üzerinde bir kredi notunuz var ise sizi kutlarım. Banka ile aranızı çok iyi tutmuşsunuz, kısa sürede gelirinize uygun bir şekilde en üst limitten kredi alıp yararlanabilirsiniz. Genelde aylık geliri 4 bin lira olan biri en fazla 30 katı kadar kredi alabilir ve siz de bu üst limitten yararlanabilir ve alabileceğiniz en yüksek limitte krediyi alabilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlar için sitemizde daha önce paylaştığımız kredi notu yükseltmek için 3 yöntemi buradaki yazıda anlattık. Eğer sizin de kredi notunuz ortalamanın altındaysa, krediye ihtiyacınız olsun ya da olmasın oldukça kolay bir şekilde uzun vadede kredi notunuz arttırmak oldukça kolay.

Diger Bilgiler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO