Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak

Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak
Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak

Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak

İnternette oluşturulan metaverse teknolojisi ile üretilen arsalara sanal arsa denmektedir. Bu arsalar ise gelecekte milyonlar değerinde olması beklenmektedir.

Metaverse ile beraber satışı yapılan ve alım konusunda da normal ev piyasası gibi sürekli artış olan sanal arazi alımı, Facebook’un özellikle Horizon Home ile metaverse arsa satışına gireceğini söylemesinin ardından %42 bin oranında artış göstermiştir. Bir nevi bu durum sanal arsa alımının doğru bir yatırım olduğu kanısını güçlendirmiş ve de alımlar haliyle bu nedenden dolayı artış göstermiştir. Metaverse’de ayrıca kişiler sanal dünyada arkadaşları ile sinemaya gidebiliyor, konser izleyebiliyor ve daha pek çok şeyi sanal ortamdan yapmaktadır.

Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak
Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak

Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak?

Metaverse sisteminin mantığını anlamanız ve ona göre arsa satın alma işlemlerine başlamalısınız. Bu bakımdan da arsa alırken aldığınız riske karşılık bir öngörünüz oluşması açısından bu tecrübe oluşumu oldukça önemlidir. Kripto paraların hepsinin sanal hisse olduğu şu zamanda metaverse sisteminde en çok tercih edilen ve oldukça popüler olan kripto para ve de sanal para platformu olan Decentraland olmaktadır. Bu sistemden sanal arsa alma işlemi de oldukça kolay ve de basit olmaktadır. Decentraland platformu dışında aynı zamanda Axie Infınıty, Enjin Coin, The Sandbox gibi platform ve de sanal paralar da kullanılabilmektedir. Ancak en sık kullanılanı Decentraland olmaktadır. Bu alana Facebook ve de Microsoft yatırım yapmıştır. Ancak iki firmanın bu piyasayı domine etme olasılığı da yüksek olduğu için küçük çaplı yatırım yapmakta fayda var. Sanal para piyasasında işlem yapabilmek için bir sanal para borsasına üye olun. Binance ve BtcTurk gibi borsalara üye olarak Decentraland gibi sanal para alımı için olanak sağlayan ürünlerden almanız kolay hale gelmiş olacaktır. Yatırım yapacağınız ürünün özelliklerine iyi bir şekilde hâkim olmalısınız. Sanal evrende sizi temsil edecek olan dijital kopyanızı oluşturun. MetaHuman modellemesi bunun için üretilmiştir.

Decertraland’a Nasıl Giriş Yapılabilir?

Öncelikle bu sisteme üye olduğunuz zaman çeşitli içerik ve de uygulamalar ile karşılaşarak buralarda sanal para da kazanma olasılığınız artmaktadır. Land olarak adlandırılan alanlar bulunmakta bu sistemde ve de bu alanın boyutu ise 16 metreye 16 metre olmaktadır. Özel koordinatlar sayesinde kullanıcılar bu parsellerin yerini bulabilmektedir. VR gözlüklerle ve telefonlarla giriş yapmak için uygun olmayan Decertraland’a nasıl giriş yapılır? Chrome veya Firefox tarayıcısı üzerinden bu evrene giriş yapılabilmektedir.

Sanal Arsa Almak Mantıklı Mı?

Metaverse sanal dünyasının oluşumuna dair ilk fikir 90’lı yıllarda yazılmış olan bir bilimkurgu romanında işlenmiş ama bu kelime ilk olarak Stephenson’ın Snow Crash adlı romanında kullanılmıştır. Zamanla yaşantımıza girmiş olan bu sanal para sistemi, artık Microsoft ve Facebook’un bile dev yatırımlar yaptığı bir alana dönüşmüştür. Sanal arsa nasıl satın alınır? Günümüzde Decentraland, The Sandbox, Axie Infınıty ve Facebook Meta sistemine ait olan arsalar milyon dolarlık yatırım aracı olarak durmaktadır. Sanal para içinde dijital ürün üretme fırsatı da söz konusudur. Bu üretimi yaparak OpenSea NFT ile satmanız durumunda ise ciddi gelirler elde etmiş olmanız oldukça olasıdır. Bugün sanal arsa alımı yapmak oldukça riskli olan bir tercihtir. Bu bakımdan alandaki metaverse alanları yeterince kurumsallaşma yolunda gitmemiş ve de volatite de yüksek olmaktadır. Arsa satışında ilk sırada yer alan Dcentraland MANA birim fiyatı 4,5 dolar civarında değişim göstermekte idi. En düşük fiyata alınabilecek meraverse sanal arsa Metahero olmaktadır. Aynı zamanda Roblox Metaverse ve Robux coin de bu alanda yakın zamanda atılımlar yapmış ve de kısa sürede Roblox oyunlarını sanal arsalara entegre edilmesi yolunda çalışmalar da sürmektedir. Meta, yani Facebook, Horizon Home alanında başarılı bir projeye imza atması durumunda bu alanda üretilmiş olan arsalar da milyonlarca dolarlık bir yatırım alanına ulaşmaya hazır adaylar halini alacaktır. Ancak bu gibi yatırım durumlarında aksi de elbette de mümkündür.

Sanal Arsa Alarak Para Örnekleri

Sanal Arsa Alarak Para Kazanmak 2

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO