Zamanın En İyi 3 Web Sitesi

Bir zamanlar Dünya üzerinde en iyi web siteleri olarak adlandırılmaya layık görülen firmaların yerinde şimdiler de yeller esiyor!

Arama motoru ve diğer teknolojik buluşlar ile hepimiz onu tanıyoruz,kim mi? Yahoo! Zamanın da 6 düzineden fazla şirketi himayesini almıştı fakat Yahoo! bunları fazla elinde tutamadı.Yanlış anlaşılmasın,tabii aldığı bütün şirketler Yahoo!-a para kazandırmadı diye birşey yok fakat yarısından çoğu Yahoo!-nun gelişmesini negatif yönde etkiledi.

İşte Yahoo!-nun ellerinde heba olan yok olup giden büyük projeler;

# Geocities; adlı firma internet kullanıcılarına yararlı bir uygulama yaparak herkesin bir web sitesi olsun diye ücretsiz tasarım/geliştirme gibi işlerinizi kolay yoldan hallediyordu.1998′de açılan Geocities,Yahoo! tarafından firmanın popülaritesi arttıktan 1 yıl sonra 3 milyar dolara alındı. Yahoo! Geocities ne kadar önem verse de,uygulamayı hiç bir zaman ön planda tutamadı ve uygulama 2 yıl önce kullanıcılarına kapandı.

# Broadcast.com; Mark Cuban tarafından geliştirilmiş olan bir web sitesi,özelliği ise yaptığınız ses dosyalarını internet üzerinden canlı olarak yayınlayabiliyordunuz,Mark Cuban bu proje sayesinde popüler ve zengin olmuş iken Yahoo! tarafından satın alındıktan sonra fazla bir ümit vaad etmedi.5.7 milyar dolara alındı.

# Hotjobs.com; Yahoo! tarafından 2002 ‘de ileride güzel bir yerlere gelebilir düşüncesiyle 436 milyon dolara alınarak üzerinde geliştirmeler yapıldıktan sonra hiç bir halta yaramıyacağı açığa çıkınca sitenin eski sahibi Monster’a yarı fiyatından geri satıldı.Hotjobs; iş arama,iş ilanları verebileceğiniz bir site.

Yahoo! bunun gibi birçok projeyi de ayakta tutamayarak kapatmaya karar vermiştir,yalnız günümüz de halen ayakta olan projeleri mevcuttur.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO