Ucuz iPhone SE 2022 fiyatı ve detayları sızdırıldı!

Apple’ın ucuz modeli olacak olan iPhone SE’nin tanıtım tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre cihazın ekranları üretilme aşamasına geldi. Daha sonra montaja geçilecek ve baharda yeni ucuz iPhone modelleri karşılaşacağız.

Apple‘ın ucuz iPhone telefonu olarak lanse edilen iPhone SE‘nin yeni modelinin ne zaman geleceği ortaya çıktı. Apple’ın ilk başta iPhone 11 kasasıyla yeni bir iPhone SE tasarlayacağı ön görülüyordu.

Cihazın adı da henüz netlik kazanmadı. İsimler arasında iPhone SE 3, iPhone SE 2022 ya da iPhone SE Plus yer alıyor. 5G’yi destekleyeceği belirtilen cihazın 300 dolarlık bir etikete sahip olacağı düşünülüyor.

Türkiye’de son kurlara göre baktığımızda 4000 Türk lirasına denk gelmekte. Bu fiyata daha sonra vergiler de eklenecek.

Türkiye’de satılan diğer modeller olan 2020 model iPhone SE 2‘de KDV ve diğer yasal ücretlerin toplamı 3 bin 203 liraya denk geliyor. iPhone SE 2020 modelinin ABD’deki satış fiyatı 399 dolar. Cihazın Ülkemizdeki fiyatı ise 7 bin 799 lira.

Ancak gelen son raporlara göre, şirketin 2020’deki iPhone SE modelini biraz daha geliştirip iPhone SE+ 5G olarak satışa sunacağını gösteriyor.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su Ross Young‘un yaptığı paylaşıma göre iPhone SE+ 5G’nin ekranları üretilmeye başlandı. iPhone 8 kasasına benzer bir tasarımın kullanılacağı yeni ucuz iPhone modelinin mart ayında montajlanacağı, Nisan veya mayıs aylarında ise satışa sunulacağı belirtildi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO