Genel Mobil

Ucuz iPhone SE 2022 fiyatı ve detayları sızdırıldı!

Apple'ın ucuz modeli olacak olan iPhone SE'nin tanıtım tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre cihazın ekranları üretilme aşamasına ...

Apple’ın ucuz modeli olacak olan iPhone SE’nin tanıtım tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre cihazın ekranları üretilme aşamasına geldi. Daha sonra montaja geçilecek ve baharda yeni ucuz iPhone modelleri karşılaşacağız.

Apple‘ın ucuz iPhone telefonu olarak lanse edilen iPhone SE‘nin yeni modelinin ne zaman geleceği ortaya çıktı. Apple’ın ilk başta iPhone 11 kasasıyla yeni bir iPhone SE tasarlayacağı ön görülüyordu.

Cihazın adı da henüz netlik kazanmadı. İsimler arasında iPhone SE 3, iPhone SE 2022 ya da iPhone SE Plus yer alıyor. 5G’yi destekleyeceği belirtilen cihazın 300 dolarlık bir etikete sahip olacağı düşünülüyor.

Türkiye’de son kurlara göre baktığımızda 4000 Türk lirasına denk gelmekte. Bu fiyata daha sonra vergiler de eklenecek.

Türkiye’de satılan diğer modeller olan 2020 model iPhone SE 2‘de KDV ve diğer yasal ücretlerin toplamı 3 bin 203 liraya denk geliyor. iPhone SE 2020 modelinin ABD’deki satış fiyatı 399 dolar. Cihazın Ülkemizdeki fiyatı ise 7 bin 799 lira.

Ancak gelen son raporlara göre, şirketin 2020’deki iPhone SE modelini biraz daha geliştirip iPhone SE+ 5G olarak satışa sunacağını gösteriyor.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su Ross Young‘un yaptığı paylaşıma göre iPhone SE+ 5G’nin ekranları üretilmeye başlandı. iPhone 8 kasasına benzer bir tasarımın kullanılacağı yeni ucuz iPhone modelinin mart ayında montajlanacağı, Nisan veya mayıs aylarında ise satışa sunulacağı belirtildi.

Hakkımızda

Gurbetseli

Gurbetseli.net Teknoloji Haberleri, Program Çözümleri, Mobil Uygulamalar ve İnternet Dünyası Hakkında Bir Çok Bilgiyi Güncel Olarak Takip Edebileceğiniz Geniş Kapsamlı Blog Sitesi.