İpuçları ?

.htaccess dosyanız görünmüyorsa

.htaccess dosyası siteleriniz için geliştirme yapabilceğiniz veya interval server hatası verdirebilceğiniz çok önemli bir dosyadır. Ne ilginçdir ki ftp programları bu dosyayı “o kadar önemli gördüğü için” ftp’de göstermemektedirler. Göremediğiniz için yeni bir .htaccess dosyası oluşturup ftp’ye sallayıp sitenizi berbat edebilirsiniz. işte bu yüzden çeşitli ftp programlarında .htaccess ‘i gösterme yollarını yazıyorum.

CUTE FTP 

En iyi ftp programıdır kendisi , bedava olmamasına rağmen crackine çok kolay ulaşılır.Neyse konuya dönelim;

-kullanıcı adı, şifrenizi yazdığınız bölüm üstünde şöyle bir yer var.

burda ortadakine yani ayarlar’a tıklıyoruz. daha sonra açılan sayfada

Actions’a tıklayıp , sağ altta gördüğümüz “Filter … ” düğmesine tıklıyoruz. ve daha sonrasında açılan pencerede 

gördüğünüz gibi enable filtering yapıp , enable server side ‘ı aktif edip, remove filter’a “-al” yazıyoruz. ve tüm pencereleri okeyleyerek kapatıyoruz. Hayırlı olsun.

FILEZILLA

Filezilla her geçen gün kendini geliştiren ama bedavalığını koruyan çok güzel bir program ve bu da .htaccess dosyasını gizliyor.

Şimdi eğer filezilla’nın eski versiyonunu kullanıyorsanız hemen net’e girip v3.0 üzeri bir versiyon indiriyorsunuz (en son sürüm öneririm). çünkü dediğim şekilde bir tek bu versiyonlarda yapılıyor.

Aşağıda ki resimde ki gibi yapmak yeterli .htaccess dosyasını görmek için.

Hakkımızda

Gurbetseli

Gurbetseli.net Teknoloji Haberleri, Program Çözümleri, Mobil Uygulamalar ve İnternet Dünyası Hakkında Bir Çok Bilgiyi Güncel Olarak Takip Edebileceğiniz Geniş Kapsamlı Blog Sitesi.