TikTok, yapay zeka destekli bir özellik üzerinde çalışarak kullanıcıların seslerini klonlayıp içerik seslendirmelerine imkan tanıyacak bir özelliği geliştiriyor.

TikTok, metin girişiyle kendi sesinizi oluşturabileceğiniz bir özellik geliştirme aşamasında

TikTok, çıkışından beri birçok tartışmayı beraberinde getiren ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanma riskiyle karşı karşıya olan bir platform. Şirket, bu riskleri aşmak için çeşitli stratejiler deniyor ve aynı zamanda platformuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

TikTok’un son eklemeyi planladığı özellik, hem çok kullanışlı hem de potansiyel olarak riskli bir yapıya sahip. Yapay zeka ile farklı insanların veya hayali karakterlerin türkü söylemesini hatırlayabilirsiniz. TikTok‘un getireceği yeni araçla, kendi sesinizi bu tarzda kullanarak benzer bir şey yapabileceksiniz. Ancak buradaki odak noktası eğlenceden ziyade pratik kullanım.

TikTok’un ses kütüphanesinde yer alacak olan sesiniz özgün ve istediğiniz zaman silebileceğiniz bir özellik olarak karşımıza çıkacak.

AssembleDebug adlı kod parçasında TikTok uygulamasının en güncel sürümünde “TikTok Ses Kütüphanesi” ve “Sesinizi Yapay Zekâ İle Yaratın” gibi ifadelere rastlanmış. Henüz adı net olmayan bu özelliğin ana fikri, kısa bir ses kaydıyla kendi sesinizi diğer videolarınızda kullanabilmek.

Yaklaşık 10 saniyelik bir işlemle kendi sesinizi TikTok ses kütüphanesine ekleyebileceksiniz. Ardından istediğiniz video metnini belirttiğinizde, yapay zekâ destekli olarak bu metin kendi sesinizle okunacak. Yani, seslendirme için ekstra bir kayıt yapmanıza gerek kalmayacak. Ses kaydı yapmadan önce TikTok, çeşitli bildirimleri onaylamanızı talep ediyor.

Son adımda, ekranda görünen ama henüz aktif olmayan mesajları okumanız ve sesinizi oluşturmanız isteniyor. Bu aşamadan sonra sadece metin ekleyerek içeriklerinizi kendi sesinizle seslendirebileceksiniz.

Özellik, veri koruma ve yanıltıcı bilginin yayılması gibi riskler sebebiyle şu an itibariyle tartışmaların odağında. Ancak, birçok kişi bu özelliğin getireceği faydaları da göz önünde bulunduruyor. Sizce bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO