TeraCopy – Kopyalama İşlemlerinizin Süresini Kısaltın

Eğer bilgisayarınızdaki programları hızlı bir şekilde kopyalamak istiyorsanız TeraCopy programı tam size göre. Doküman kopyalama işlemlerini genelde günlük olarak her kullanıcı gerçekleştirmektedir. Herkes günlük olarak olmasa da günlük olarak dosya taşıma ve kopyalama işlemi yapar. Gayet basit görünen bu durumu açıklamamız gerekli.

Windows ile bir yerden bir yere dosya kopyalamak gayet basit bir yoldur. Ancak kopyalama işlemleri sırasında bazı istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Kopyalamanın yarısında durması, gereksiz sorularla kopyalamanın durdurulması gibi nedenler bu can sıkıcı durumlardır. Ya da çok fazla dosya kopyalama olayına giriştiyseniz bu büyük ihtimalle bir hayli uzun sürecektir. TeraCopy uygulaması tam bu noktada göreve girerek sizi kurtarır. TeraCopy’nin asıl görevi maksimum hızda dosya taşıma ve kopyalama işlemi yapmaktır. Bunun yanında TeraCopy’nin birçok özelliği vardır. Bunları sıralarsak:

– Her türlü dosyanız normal halinden hızlı bir biçimde kopyalanır. Bu uygulama dinamik olarak ayarlanmış önbellekleri kullanır ve dokümanların daha hızlı okunmasını sağlar. Kopyalama tekniği olarak Asenkron yöntemini kullanan TeraCopy iki fiziksel sabit disk arasında yaptığı kopyalama işlemi Windows’a göre çok çok daha hızlıdır.

– Kopyalama işlemi sırasında bir işiniz çıktıysa eğer işleminizi durdurarak daha sonra yeniden başlatabilirsiniz. Sistemin kaynaklarını başka bir durum için kullanabilirsiniz. Ardından kopyalama işleminize durakladığınız yerden devam edebilirsiniz.

– TeraCopy uygulaması kaynak okuması yapamadığında bile işlemi tamamen kesmez. Dosyayı önce tekrar tekrar okumaya çalışarak elinden geldiği kadar veriyi kurtarmaya çalışır. Eğer bunu mümkün kılamıyorsa sorun çıkaran yeri atlayarak transfer işlemine kaldığı yerden devam eder.

– TeraCopy kopyalayamadığı dosyaları belleğine atarak bunu size bir liste halinde gösterir. Bu sayede problemin neden kaynaklandığını bularak işleminizi yeniden gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Explorer’ın taşıma ve kopyalama gibi işlevlerini TeraCopy yerine getirir.

– Aynı zamanda TeraCopy eksiksiz olarak Unicode desteği barındırır.

– Bu uygulama Windows 7 32 bit ile 64 bit sürümlerini destekler.

– TeraCopy evinizde ve kişisel amaçlı kullanımlarınız için bir ücret istemez.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO