Paypal Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Paypal hizmetleri arasında farklılarlar olabilmektedir. Bir ürünü yalnızca bir kez aldığınızı ve kredi kartınızdan tek bir sefer için çekildiğini düşünürsünüz fakat siz farkında olmadan paypal her ay aynı kira öder gibi sizin hesabınızdan otomatik ödeme talimatı ile para çekebilir.

Bunda aslında hiçbir yasadışılık yoktur. Çünkü zaten paypal ilk ödemenizi gerçekleştirdiğinizde size bunu kabul edip etmediğinizi sormuştur.

O zamanda yazıları okumamış, ya da anlamamış olabirsiniz, hatta ilk başta kabul edip, sonra da unutmuş da olabilirsiniz. Ya da ödeme talimatınızı kapatmak istiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri şimdi sırasıyla size anlatacağım.

Bu sayede aynı zamanda hesabınızda bir otomatik ödeme talimatının da olup olmadığını da inceleyebilirsiniz, varsa da iptal edebilirsiniz.

Kontrol işlemi:

  • Paypal hesap kontrol yazan yere giriniz,
  • Daha sonra hesap kontrol yani finansal bilgiler kısmına girin,
  • Buradan da önceden onaylı ödeme bilgilerime girin,

Eğer buruda aktif durumda bir ödeme gözüküyorsa her ay otomatik olarak hesabınızdan para çekiliyor ve bir yerlere ödeme yapılıyor demektir. Bu linke tıklayarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz . iptal edildi yazısı çıktıktan sonra bir daha başınız ağrımayacaktır.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock