İnode nedir? ve İnode Nasıl Düşürülür?

İnode nedir? ve İnode Nasıl Düşürülür?

İnode Nedir Sorusuna kısa bir cevapla bitirmek isterim
İnode Disk tablosununki dosya ve klassörlerin boyutu/adeti dir

Örnek : Bir hosting aldınız ve İnode 200000 gibi bir limit var bu demek oluyorki hosting paketinizde en fazla 200000 adet dosya veya klassör barındıra bilirsiniz. İnode limitinizin dolmasından sonra sitenizin yapısı bozulabilir yeni bir dosya veya klassör ekleyemezsiniz bunun için hosting firmasıza iletmeniz gerektir.

İnode limit Takibi

İnode limitinizi öğrenmek veya durumunu takibini cpanel/plesk ve diğer kontrol panellerinden ilgili bölümden yapabilirsiniz. Görsel veya sayısal olarak.

Inode Sayısı Nasıl Düşürülür?

Bun yapmanız için, hosting panelinize giriş yaparak ve dosya dizininde bulunan size gerek olmayan, gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Örnek olarak E-postalar, Log dosyaları, spam klasörü, resimler ve bulk dosyaları temizleyerek bu sayede Inode sayısını düşürebilirsiniz. Yapacağınız silme işlemi ile Inode sayısını, sınırların altına düşürmek mümkün olabilecektir. Bu işlemden sonra hostunuzda yani sitenizde herhangi bir kesinti yaşamadan, sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

inode-nedir-ve-inode-nasil-dusurulur

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock