İnternet

Google Chrome için Çevrimdışı Gezintiyi Etkinleştirin

ADSL’nin henüz ülkemize gelmediği dönemde yararlı bulduğum web sitelerini bilgisayarıma kaydederek her defasında internet bağlantısı kurmama gerek kalmadan çevrimdışı olarak gezintimi yapar ve ay sonunda gelecek faturayı düşürmeye çalışırdım. Tabiki faydasını göremedim bunun o zamanlar ödenen fatura şimdiki limitsiz internet ücretinden kat kat fazla gelirdi. Arada geçen yılları enflasyon oranını filan düşünürsek baya vahim bir tablo ortaya çıkıyor. 

Günümüzde web siteleri sürekli güncellenmekte ve en küçük siteler bile ciddi boyutta yer kaplamakta. Bu nedenle artık site indirmek tarih oldu fakat Çevrimdışı Gezinti dediğimiz olay hala işimize yarayabilir. Bağlantımız kopukluğu yaşadığımızda ya da limitli internet kullanıyorsak biraz daha tutumlu olmak istediğimizde daha önce ziyaret ettiğimiz siteleri internet bağlantısına ihtiyaç duymadan görüntüleyebiliriz.

Internet Explorer, Firefox ve Operada işiniz kolay menüden çevrimdışı çalış seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Google Chrome kullanıcısıysanız adres satırına chrome://flags/#enable-offline-modeyazarak ilgili sayfayı açın etkinleştir linkine tıklayarak tarayıcınızı yeniden başlattığınızda internet bağlantınız olmadığı durumlarda çevrimdışı gezinti yapabileceksiniz.

Hakkımızda

Gurbetseli

Gurbetseli.net Teknoloji Haberleri, Program Çözümleri, Mobil Uygulamalar ve İnternet Dünyası Hakkında Bir Çok Bilgiyi Güncel Olarak Takip Edebileceğiniz Geniş Kapsamlı Blog Sitesi.