Boş evinize vergi geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evini bilerek boş tutanlara yönelik vergi getirilmesi için çalışmalara olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turunu başarıyla tamamlayarak Türkiye’ye döndü. Ziyaret sırasında gerçekleştirdiği verimli görüşmelerin Türkiye ekonomisine olumlu etkileri olacağını belirten Erdoğan, ülke ekonomisine katkı sağlamak için yapılan çalışmalara vurgu yaptı.

Körfez turu boyunca gerçekleştirdiği toplantılar ve görüşmelerle yatırımcıların dikkatini çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisinin potansiyelini ve büyüme fırsatlarını aktardı. Türkiye’nin güçlü altyapısı, stratejik konumu ve genç nüfusuyla yatırımcılar için cazip bir pazar olduğunu vurgulayan Erdoğan, yapılan görüşmelerin ülkeye yatırımların artmasına ve ekonomik büyümenin desteklenmesine yönelik katkı sağlayacağını ifade etti.

Ev sahiplerinin hoşuna gitmeyecek haber! Boş ev vergisi kapıda!

Ayrıca Cumhurbaşkanı, büyük şehirlerdeki konut sıkıntısına dikkat çekerek çözüm için adımlar atacaklarını belirtti. Evini boş tutanların vergi yükümlülüğüne ilişkin olarak ilgili bakanlığın çalışmalara başladığını açıkladı. Bu adım, ev sahiplerini konutlarını kiraya vererek kentlerdeki konut sıkıntısına katkı sağlamaya teşvik ederken, aynı zamanda boş kalan evlerin daha etkin bir şekilde değerlendirilmesini de amaçlıyor.

Boş ev vergisi, kentlerdeki konut arzını artırarak kira piyasasındaki dengesizlikleri düzenlemeyi ve konut fiyatlarını etkileyen unsurları dengelemeyi hedefliyor. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde evini boşta tutan çok sayıda ev sahibi bulunuyor. Erdoğan “Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için ceza uygulamasına gideceğiz. Boş evi olan ev sahiplerinden yüksek vergi alınması konusunda çalışma yapıyoruz.” diyerek bu konuda en kısa sürede adım atılacağını ilk ağızdan açıklamış oldu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

REKLAM ENGELLEYICI

Reklamları Engelleyici kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO