Hoşgeldiniz!

Şimdi Kayıt Olarak Bilgi ve Paylaşımlara katılabilir Üye Ayrıcalığından  yararlanarak diğer üyelerle özel mesaj gönderebilirsiniz, ve yardımlaşabilirisiniz.

Şimdi üye Ol!

Whmcs`de yeni sayfa yapmak (tema yapimi)

Sakalli

Gurbetseli +1
Yeni Gurbetci
Katılım
10 Kas 2016
Mesaj
21
Merhaba,Burda sizelere elimden geldigince whmcs tema ek sayfa yamayi anlaticam aslinda mantigi anladiginiz zaman cok zor olmadigini sizlerde göreceksiniz.
Öncelikle whmcs sitesinde root/templates/*ThemeName Burda root ftp deki sitenizin ana dizini yani sitenizin index.php bulunana yer diyebiliriz. Ftpt deki templates/Temaniz içerisinde bulunan .tpl dosyaları ile yeni bir sayfa daha yapabiliriz.
Not: Suanda kullandiginiz yani suan aktif olan temanizin klasörüne (root/templates/*ThemeName) attığınız .tpl dosyası sitede gözükür. Baska bir tema secerseniz ona'da olusturdugunuz .tpl dosyanızı bir kopyasini eklemeniz gerekmektedir aktif olarak gözükmesi için.
.tpl dosyanızı oluşturduktan sonra ise whmcs sitenizin kurulu olduğu yere gelerek. Birtane  PHP dosyası oluşturuyoruz. Dosyanin icerisine aasagidaki kodu ekliyoruz:
Egerki Sürümünüz 6.x ise:
PHP:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
[font=-apple-system, BlinkMacSystemFont,]Bu sekilde olacak. Yukardaki kodlarin icindeki [/font][font=-apple-system, BlinkMacSystemFont,]TPLDOSYASININADI[/font][font=-apple-system, BlinkMacSystemFont,] yerine sizin olusturdugunuz tpl dosyasinin adini yazip kayit ediyor ve ftpden yüklüyoruz. iste hepsi bukadar...[/font]


[font=-apple-system, BlinkMacSystemFont,]Teşekkürler.[/font]
 
Üst