iPhone X, Android kullanıcılarını çalıyor

'Apple iPad ve iPhone,' forumunda Sakalli tarafından 26 Ara 2017 tarihinde açılan konu

 1. Sakalli

  Sakalli Member

  [font=Poppins, Arial, sans-serif][​IMG][/font]
  [font=Poppins, Arial, sans-serif]Apple iPhone X, Android kullanıcılarını cezbediyor gibi görünüyor.[/font]
  [font=Poppins, Arial, sans-serif]Birkaç analiste göre iPhone X beklentilerin altında performans gösteriyor yalnız, onuncu yıldönümü modelinin Çin'de sıcak kek gibi satış yaptığı ortaya çıkıyor. Bu ülkede daha fazla Android kullanıcısı taraf değiştirmiş ve Apple ekosistemine katılmaya ikna olmuş gibi görünüyor.
  [/font]  Analist Morgan Stanley, iPhone X'in benimsenmesinin iPhone 8'den ve iPhone 8 Plus'dan daha iyi olduğunu söylüyor. Özellikle bu iki modelin satışlarının yıldönümü modelinin gelişinden önemli ölçüde etkilenmesi sebebiyle bu muazzam değil.


  [font=Poppins, Arial, sans-serif]Daha da önemlisi, analist Katy Huberty, büyük ihtimalle Face ID, Animoji ve OLED gibi özelliklerin bir sonucu olarak Android'den iOS'a geçiş oranının Ekim'de % 6.7'den iPhone X'un başlangıçından sonra % 9.2'ye yükseldiğini iddia ediyor. Ek veriler, Çin'de iPhone X'in benimsenmesinin iPhone 8 ve 8 Plus'tan daha süratli olduğunu gösteriyor.

  [​IMG][/font]

  [font=Poppins, Arial, sans-serif]Ayrıca analist, iPhone X'i satın alan Çin'deki Apple kullanıcılarının aşağı yukarı yarısının iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'dan yükseltildiğini açıkladı.
  [/font]


  [font=Poppins, Arial, sans-serif]Analist’e göre, son 6 ayda Apple'ın dönemsel olarak aktif akıllı telefon pazar payı kazançları ortalama 1.4 baz puan vermişti. Bununla beraber, kısmi iPhone X sevkiyat verileri içeren iki dört haftalık dönemlerde, paylaşım kazançları ortalama 87,1 baz puan sürüyor ve iPhone pazar payını yüzde 21,2'ye menfaatiyor.[/font]
  [font=Poppins, Arial, sans-serif][​IMG][/font]
  [font=Poppins, Arial, sans-serif]iPhone X'in ilk satışları, yalnızca şu an üretim ile isteği hizalama sürecinde olan sınırlı tedarikten ciddi biçimde etkiliyor. Analistler, iPhone X'in Ocak ayı başında daha fazla müşteriler tarafından kullanılmasını bekliyorlar.[/font]

  [hide]


  [/hide]
   

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Uyarıyı kapat