Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çocuk Odası Dekorasyonu
#1
Herkese merhaba, yeğenim artık 5 yaşında ve okula başladı. Biz de onun odasının dekorunu değiştirerek ona büyüdüğü mesajını vermek istiyoruz. Nelere dikkat edeceğimizi tam olarak bilmiyoruz aslında bu nedenle de internetten de biraz araştırma yaptık. Bu bilgileri de sizlerle paylaşacağım. İlk olarak elbetteki kendi boyutlarına uygun bir çalışma masasına ihtiyacı olacağını biliyoruz. O nedenle de önceliği çalışma masasına verdik. Kendisi yaşıtlarından da biraz kısa, o yüzden de tam olarak nasıl bir şey almamız gerektiğini de bilmiyoruz. Ama yani çocuk bu her an uzayabilir de Smile Bakalım onun odası için neler yapılabilir?
Çocuklarımızın odalarını dizayn ederken onların hayal gücünü geliştirebilecek oyuncakları ihmal etmeyin.Odada birbiriyle uyumlu ama bir o kadar da birbirinden farklı renklerin olması onlara keyif verecektir.Çocuk odası dekorasyonunu gerçekleştirirken bizce koyu renklerden ziyade canlı renkleri tercih edebilirsiniz.Renkli bir avize,çocuğunuza özel bir yatak,çizgi film kahramanı posteri odaya oldukça renk katacaktır. Dekorasyonun yanına sıra bebeklik döneminden çocukluk dönemini vurgulamak ve ona ufaktan da bu durumu hissettirmek adına yorgan ve yastıklarını da değiştirmeyi düşünüyoruz aslında Smile
Dekorasyon noktasında bir çok stil olmasına rağmen, önemli olan aslında sizin zevkinizi ve içinize sinen bir dekorasyonu ortaya çıkartmanız. Çünkü dekorasyonda içinize sinmeyip sizden bir şeyler bulamadığınızda o yaşam alanı size oldukça yabancı gelir. Bu açıdan dekorasyonda bazı tüyoları bilmek ve onlara göre dizayn etmek en doğru yol olacaktır. Bir çok dekorasyon firması bile sizin için evlerinizi dekore ederken fikirlerinize danışır ve sizin isteklerinizi yansıtmaya çalışır. O yüzden ev dekorasyonunda önemli olan detaylara ve püf noktalarına uygun hareket edip mobilya ile evleri kaplayıp boğmadan, huzurlu bir ortam yaratmanız.
Gelelim şimdi erkek çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlere ve nasıl dekore edeceğimize dair püf noktalarına. Aslında burada uyulması gereken birazda odanın bir başka bireye ait olmasından dolayı onun fikirlerine ve isteklerine göre odanın dekore edilmesidir. Bu çocuğunuzun kendine olan öz güvenini geliştirirken size karşı kendini ifade etmede ve birey olduğunu kabul ettirmede uğraş verirken yardımcı olacaktır. Çünkü ona ait bir odasının olması ve onun fikirlerine göre döşenmesi, onu önemsediğiniz ve fikirlerine saygı duyduğunuzun bir göstergesi olacaktır. Tabi burada absürt istekler durumunda onu yönlendirmek ve bilgi vermek ortak bir karara vararak hareket etmekte yerinde bir davranış olacaktır. Son olarak eklemeyi unuttuğum bir şey varsa o da size sormak istediğim bir şey; kış mevsimi de gelmek üzere olduğu için yorgan seçiminde biraz daha özenli olmak istiyoruz ve kaz tüyü yorgan modelleri denemeyii düşünüyoruz. Bu tip yorganları kullananlar oldu mu acaba?
Bul
Cevapla Spamı Temizle


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi