Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzin Yoluna Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler (sılayoluna cıkış) yola cıkmadan önce
[ATTACH=CONFIG]8[/ATTACH]
Merhaba arkadaşlar;
Gurbetcilerimiz vatanlarına araba ile gidişlerinde ufak tefek sorunlar ile karlılaşıyorlar.
Ben kendi bilgilerimden ve tecrübelerimden yola çıkarak sizlere yola çıkmadan önce aracınıza yapılması gereken bakım ve kontrolleri anlatacağım.
Öncelikle şunu belirtmek isterim,yola cıkmadan önce kesinlikle aracınızı servise veya normal tamirhaneye götürerek aracınızı kontrol ettirmeniz tavsiye edilir.
1.Aracın lastikleri kontrolü (profil ve imal tarihi,Hava basınc kontrolü)
2.Aracın Firen sistemleri kontrol edilir (firen diski, firen papucları ,firen hortumları,firen yağı)
3.Aracın Motor yağı,yağ filitresi gerek görülüyorsa motordaki tüm kayışın kontrolü,motordaki iç kayış (triger kayışı/Zahnriemen) zamanı gelmiş ise veya değişim zamanı yaklaşmmış ise kesinlikle değişmelidir.
4.Aracın aküsünün kontrolü düşük ve sorunlu eski aküler ile yola cıkmamanız önerilir.
5.Aracın ön takımları kontrol edilmesi kesinlikle tavsiye edilir.
6.Aracın motor suyunu kesinlikle antifiriz koymanız (Hararet yapmayı engelliyor,suyu kaynatmıyor)
7.İlk yardım çantası/Reflektör yelek / Reflektör üçgen / Reflektör yelek aractaki yolcu sayısına göre olmalı 5 kişikik araçta 5 yelek olmalı. Çekme halatı/yangın söndürücü
8.Aracınızda Yedek Sigorta/ön far ampülü /sinyal ve firen lambası için yedek ampüller. (Aracınıy xenon olabilir yinede yedek olması gerek.) (kücük tornavida takımı)
9.Aracınızın camlarına yağmur engelleyici krem veya sıvıyı kesinlikle bulundurun,tüm camlarınıza sürün yağmurda yararını göreceksiniz.
10.Navigasyon / Ehliyet /Oturum kartı/Arac ruhsatı / Arac Sigorta kağıtı (yeşil kart ve türkiye işaretli olmduğuna dikkat edin) /Passaport / Arac baskasının üzerine ise vekaletname almanız mecbur / ADAC veya baska bir Yol yardım kartı/kimlik veya üyeliği / Not: passaport ve oturum kartınızın tarihine dikkat edin en az 6 ay süresi olmalı diyorlar ama siz 1 sene olmasına dikkat edin ve resime dikkat edin gerekiyorsa değiştirtin..

11.Kesinlile araclarınızı cok fazla yüklemeyiniz fazla yüklü aracın hem firen mesafesi uzar hemde aracın hakimiyeti kontrolü zorlaşır ve virajlara zor girer.Aşırı hızlardan kacınarak yollarda hoş görülü olmayı ayriyetten gurbetcilerin birbirlerine yardımsever olmalarınıda tavsıye olarak ve bir borç kabul etmekteyim.
Not: Bu bilgiler kendi bilgi ve tecrübenlerimden yola cıkılarak anlatıldı. Kendimin böyle uyguladığı şekilde sizlere anlattım. Herhan gibir sorumluluk kabul etmiyor sadece sizlere öneride bulundum.

Unuttuğum bişeyler var ise hatırlatırsanız eklerim…
Aklınıza takınlanları sorun cevaplayayım…
izin yolu haritasınıda enkısa zamanda hazırlayıp yayınlayacağım..

a Neden Güvenilmez?

Ek Dosyalar
.jpg   gurbet_yolu_sila_yolu_gurbetseli.net_.jpg (Dosya Boyutu: 31.67 KB / İndirme Sayısı: 10)
Aklından Bir Sayı Tut,Tuttunmu ? Sonra Aklında tuttuğun sayıyı geri bırak!  Tongue 
Sanal Alemin En Janjanlı Oyun Merkezi Loyun.NeT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi