Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 25
» Son Üye: nullsix
» Toplam Konular: 96
» Toplam Yorumlar: 102

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 3 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 3 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Beşiktaş Çilingir
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Yorum: nullsix
08-16-2018, 05:47 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 13
İstanbul'un bir numaralı ...
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Yorum: nullsix
08-16-2018, 05:13 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 10
Cümle Çeviri Siteleri Ara...
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Yorum: nullsix
08-16-2018, 04:17 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 12
LoLVadi.com League Of Leg...
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Yorum: griposter
03-16-2018, 01:45 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 768
islemcinizin özelliklerin...
Forum: Bilgisayar Hakkinda
Son Yorum: MCK
02-27-2018, 02:56 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 292
Anasayfa Yönlendirme Kodu...
Forum: Yeni Baslayanlar
Son Yorum: MCK
02-25-2018, 05:32 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 288
Kurumsal Shop - Türkiye'n...
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Yorum: fikirproje
02-16-2018, 11:41 AM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 735
Mac Adresi ile Neler Yapa...
Forum: Ne Nedir Nasıl Yapılır
Son Yorum: Sakalli
01-05-2018, 09:45 AM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 448
Whmcs`de yeni sayfa yapma...
Forum: WHMCS
Son Yorum: Sakalli
01-03-2018, 04:51 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 377
Lonca Teşkilatı
Forum: Bunları Biliyormusunuz
Son Yorum: Sakalli
01-03-2018, 11:49 AM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 503

 
  Beşiktaş Çilingir
Yazar: nullsix - 08-16-2018, 05:47 PM - Forum: Yeni Web Siteleri - Yorum Yok

Beşiktaş Çilingir

Beşiktaş'ta çilingir arayanlara, hiç tereddüt dahi etmeden besiktascilingircim.net adresini tavsiye ederim. Siteye giriş yapanlar, Beşiktaş Çilingir firmasını çok yakından tanıma fırsatı bulabilir.

Müşterilerine ev ve iş yeri için kilit açma hizmetleri sunan firma, aynı zamanda arabaların kilidini de açar. Otomobilinizin kilidi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, hiç vakit kaybetmeksizin bu firmaya ulaşabilirsiniz.

Anahtar kopyalama hizmeti almak isteyenler de, Beşiktaş Çilingir firmasından yararlanabilir. Beşiktaş Çilingir, tüm anahtarlarınızı ustalıkla kopyalayacaktır.

Profesyonel ve güvenilir bir çilingir olan Beşiktaş Çilingir, deneyimli ekibe sahiptir. Ne zaman çilingire ihtiyaç duyarsanız, gönül rahatlığı ile bu firmaya başvurabilirsiniz. Firmaya ulaşmak adına, 0544 634 55 34 numaralı telefonu arayınız.

Bu konuyu yazdır

  İstanbul'un bir numaralı beyaz eşya servisi
Yazar: nullsix - 08-16-2018, 05:13 PM - Forum: Yeni Web Siteleri - Yorum Yok

İstanbul'un bir numaralı beyaz eşya servisi

Servis Asia, pek çok kişiye göre İstanbul'un en iyi beyaz eşya servislerinden birisidir. Siz de, arızalanan beyaz eşyalarınız için servis hizmeti satın almak isterseniz hiç vakit kaybetmeden 0216 540 00 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Servis talepleriniz, en hızlı şekilde karşılanacaktır.

Müşterilerine profesyonel beyaz eşya servisi sunan Servis Asia, bu özel hizmet için yüksek ücretler talep etmez. Buradan en ekonomik fiyatlarla, beyaz eşya tamir hizmetleri alabileceksiniz.

Ariston servisi linkine tıkladığınız takdirde, Ariston marka beyaz eşyalarınız için servis isteyebilirsiniz. Servis Asia firmasının uzman personelleri, adresinize kadar gelerek, Ariston marka beyaz eşyalarınızı özenle onaracaktır.

İnternet sitesi: Beyazesyaklimaservis.com

Bu konuyu yazdır

  Cümle Çeviri Siteleri Arasında En İyileri Hangileri?
Yazar: nullsix - 08-16-2018, 04:17 PM - Forum: Yeni Web Siteleri - Yorum Yok

Cümle Çeviri Siteleri Arasında En İyileri Hangileri?
 
İngilizce Türkçe çeviri ya da Türkçe İngilizce çeviri ihtiyacını karşılamak için en pratik yöntemlerden biri şüphesiz hemen çevir sitelerine başvurmaktır. Özellikle yabancı dile yeterince hakim olunmadığı ve yeterli zaman bulunmadığı durumlarda hemen çevir siteleri hayat kolaylaştırır. Metin çevirileri, kelime çevirileri ve cümle çevirileri; hemen çevir siteleri sayesinde saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilir.

Hemen çevir siteleri ile ilgili olumlu olduğu kadar olumsuz görüş bildirenler de bulunur. Bunun temel nedeni her sitenin aynı verimlilik ve doğrulukta çeviri yapamamasıdır. Kimi zaman en basit cümleler bile organik olmayan; anlamsız bir şekilde çevrildiğinden çeviri ihtiyacı olan kişilerin en başarılı ve doğruluk payı en yüksek cümle çeviri sitelerini bulması gerekir.

Çeviri ihtiyacının artmasına bağlı olarak hemen çevir sitelerinin sayısında ciddi bir artış yaşandığından en iyilerini bulmak biraz zorlu olup zaman gerektirebilir. Zaman kaybetmemeniz ve çeviri ihtiyacınızıbir an önce en doğru şekilde karşılamanız için en iyi cümle çeviri sitelerini sizin için belirledik.

https://translate.google.com/

Kelime çeviri, cümle çeviri ya da metin çeviri dendiğinde akla ilk gelen hemen çevir sitelerinden biri de şüphesiz Google Translate’tir. Bu sitede İngilizce Türkçe, Türkçe İngilizce ve daha birçok dil arasında çeviriler saniyeler içerisinde yapılabilir.

Sitenin kullanıcı ara yüzü oldukça sade olduğu için kullanımının basit olması da çeviri yapanlar tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Çeviri yapılacak cümle hangi dilde olursa olsun “otomatik dil algılama” seçeneği bulunduğundan istenilen dil seçildiği takdirde kullanıcılar Google Translate kullanarak çeviri yapabilirler. Çevirisi yapılan kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirler ve kelimelerin çoklu anlamlarını öğrenebilirler.

https://www.translatedict.com/

Urduca, Rusça, Almanca, Türkçe, İngilizce, Portekizce, Almanca ve Korece dahil olmak üzere toplamda 51 dilde çeviri ihtiyaçlarını karşılayan bu site; cümle çevirilerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Çevirisi yapılmak istenen cümle ya da metnin karakter ve kelime sayısını gösteren ve kelime telaffuzlarının dinlenebildiği translatedict.com sitesinde çevrilmesi istenen metnin dili otomatik algılanır, hedef dil seçimi yapıldıktan sonra çeviri saniyeler içerisinde tamamlanır.

http://translation.babylon-software.com/

İhtiyaç halinde profesyonel çeviri hizmetinin de alınabildiği bu sitede hızlı bir şekilde cümle çeviri yapabilirsiniz. Doğruluk payı yüksek olan hemen çevir siteleri arasında bulunan bu platformu kullanarak 77’den fazla dilde çeviri ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Dünya genelinde en fazla indirilen çeviri yazılım programı unvanına sahip olması bu sitenin bilinirliğini arttırmaktadır. Kullanıcı dostu ara yüzüne sahip olan Babylon’da otomatik dil algılama seçeneği bulunmamaktadır.

https://www.freetranslations.org/

Birçok farklı dilde ücretsiz online çeviri hizmeti sunan freetranslations.org makine öğrenimi sayesinde doğruluk payı yüksek çeviriler sunmaktadır. Cümle çeviri, kelime çeviri ve metin çevirisi alanlarında hizmet almak isteyenlere çözüm üreten site profesyonel çeviri hizmetleri de sunmaktadır.

Hemen çevir sitelerinin profesyonel çeviri hizmetlerinde çok iyi olamamasından kaynaklı hizmetlerini genişleten platformda, çevirisi yapılacak metnin dili otomatik olarak algılanabilmektedir. Metin yapıştırılıp hedef dil seçimi yapıldığında “Translate” butonu tıklanarak çeviri tamamlanabilir.

https://turkceingilizce.ingilizceturkce.gen.tr/ceviri/

Ingilizceturkce.gen.tr sitesini kullanarak cümle çeviri ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Gelişmiş fonksiyonları ve hızı ile bu site son dönemlerde en çok tercih edilen hemen çevir siteleri arasında yer almaktadır. Otomatik dil algılama seçeneği bulunan ve çeviri sırasında kelimelerin telaffuzunun dinlenmesine imkan tanıyan bu siteyi tercih ederek telaffuz sorunlarınızı da giderebilirsiniz.

Cümle çevirinin yanı sıra metin çeviri ve kelime çeviri için de ingilizceturkce.gen.tr sitesini kullanabilirsiniz. Sesli çeviri hizmetinin de alınabildiği bu sitede http://ingilizcedersleri.ingilizceturkce.gen.tr/ linkini tıklayarak İngilizcenin en temel gramer konuları hakkında bilginizi geliştirebilirsiniz. Hukuki çeviri, tıbbi çeviri, edebi çeviri ve akademik çeviri gibi profesyonel çeviri ihtiyacınızın olması durumunda site yetkilileri ile iletişime geçerek profesyonel çeviri hizmeti taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bu yazımızda en iyi sonuç alınan hemen çevir sitelerinin özelliklerinden bahsettik. Seçim sizin! Hayatınızı kolaylaştırmak için bu siteler arasından seçim yaparak İngilizce Türkçe çeviri ve Türkçe İngilizce çeviri ihtiyacınızı karşılayabilir; farklı dünya dilleri için de hizmet alabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

  LoLVadi.com League Of Legends Rehber Sitesi
Yazar: griposter - 03-16-2018, 01:45 PM - Forum: Yeni Web Siteleri - Yorum Yok

LoLVadi.com League Of Legends oyunun rehber sitesidir. Oynanışınızı geliştirmek ve çeşitli bilgiler edinmek için lol rehber-build'lere bakabilirsiniz. Şampiyon seçimlerinde üstün ve zayıf şampiyonları bulmak için  lol counter bölümünden bakabilirsiniz.  Şampiyon ve kostüm indirimleri haberlerini güncel olarak sitemizde paylaşılmaktadır.

Bu konuyu yazdır

  islemcinizin özelliklerini ögrenmek
Yazar: MCK - 02-27-2018, 02:56 PM - Forum: Bilgisayar Hakkinda - Yorum Yok

MErhaba Arkadaslar bilgisyarinizin islemcisinin özelliklerini bilmioyr ve merak ediyorsaniz simdi paylasacagim progra ile tüm özelliklerini ögrenmis olursunuz.
Burda islemcinizin hangi marka model ve nesil oldugunu simdi verecegim program sayesinde ögrenebilirsiniz bu program ile OverClock de yapilabilir
Burda Bios üreticisin sürümü ekran kartisinizin islemcisini ve frakanslar ve islemci hizinizi verecegim program sayersinde ögrenmis olacaksiniz.

cpu.jpg

Programi indirmek icin TIKLA INDIR
cpu-z-296x300.jpg

Bu konuyu yazdır

Thumbs Up Anasayfa Yönlendirme Kodulari
Yazar: MCK - 02-25-2018, 05:32 PM - Forum: Yeni Baslayanlar - Yorum Yok

Merhaba ilk yazim olarak sizlere cok sik kullanilan yönlendirme kodlarindan bahsetmek istiyorum.Yönlendirme kodlari bir cok dilde yazilmaktadir html asp php gibi bu yönlendirme kodlari ne isimize yarar derseniz söyle anlatayim...

Bir http://www.benimsitem.com oldugunu varsayalim ve siz bu siteye bi forum sitesi veya baska bir portal sitesi kurdunuz örnek olarak ftp site dosyalarini /forum/ klassörüne attinginiz varsayalim. yani sitenize giren misafirler http://www.benimsitem.com/forum/ diye bir alt dizinde kurmus oldugunuz forma ulasacaklar,yanliz bu sitenin sonuna /forum/  yaazmadan direk http://www.benimsitem.com diyerek forma ulasmak gerekir,iste asgidaki kodlar bunun icin 
ftpnizdeki ana dizine bir index dosyasi olusturur  ve icine asagidaki verecegim kodlari ekleyerek sitenize direk girenlerin foruma yönlendirmis olursunuz.Ben bunun en sevdigim avantaji ftp ana dizini dosya karmasaligindan kurtulmus oldugum icindir. Smile
evet simdi degisik dillerde sizelere yönlendirme kodlarini verecegim...

Asagidaki koddaki 1 SAniye bazinda yönlendirme süresidir. Eger 1saniyeden daha az isterseniz ozaman 0.1 , 0.5 , 0.005 gibi degerler kullanilabilir. dikkat edilmesi gerek yer burda  0.1 yazmaniz gerekirse NOKTA kullaniz gerekir virgül kullanirsaniz kodta sürekli bir döngü olusur buda sikintilara yol acabilir.
Asagidaki kodlari sitenizdeki iki  <header>buraya kod eklenecek</header> arasina eklerseniz sorunsuz calisacak.

HTML Yazilim Dili ile

Kod:
<meta http-equiv="refresh" content="1;URL=forum/]/">

Asp.Net Yazilim Dili ile 

Kod:
<pre dir="ltr">//
[size=small]Response.Redirect("forum/"); // .aspx.cs dosyasının içine[/size]
//</pre>

ASP Yazilim Dili ile

Kod:
<pre dir="ltr"><%
[size=small]Response.Redirect("forum/");[/size]
%></pre>

PHP Yazilim Dili ile

Kod:
<pre dir="ltr"><?php
[size=small]header("Location:forum/");[/size]
?></pre>


JavaScript Yazilim Dili ile

Kod:
<pre dir="ltr"><meta http-equiv="refresh" content="0;url=forum/">// head tagları arasına yazılır

<script type="text/javascript">
document.location="forum/";
</script></pre>

JSP Yazilim Dili ile

Kod:
<pre dir="ltr"><%

response.sendRedirect("forum/");

%>

//diger bir secenek

<jsp:forward page="http://www.siteadresim.com/"></jsp:forward></pre>
<p style="text-align: justify;">

Yukardaki kodlardaki forum/ yerine yönlendirmek istediginiz adresi yazmaniz yeter.
umarim yararli bir bilgi paylasmisimdir.

Bu konuyu yazdır

Lightbulb Kurumsal Shop - Türkiye'nin Web Mağazası
Yazar: fikirproje - 02-16-2018, 11:41 AM - Forum: Yeni Web Siteleri - Yorum Yok

qGJbYV.jpg
Site Adı: Kurumsal Shop - Türkiye'nin Web Mağazası
Site Adresi : Kurumsal
Sitenin kullandığı altyapı : PHP
Açıldığı Tarih: 14 Şubat 2018
Site İçeriği & Amacı : PHP, ASP, GRAFİK TASARIM, HTML 5, JAVASCRİPT, MOBİLE UYGULAMA, WORDPRESS, OPENCART, ECOMMERCE, EKLENTİ üretimi ve satışını sağlamak.
Her zaman projeler üretmeye devam ediyor, durmadan çalışıyoruz.Fikir Proje Ajans ve Teodrus Ajans ortaklığında başlattığımız Kurumsal.shop projemiz yayın hayatına
başladı. İlk olarak Kurumsal V1 php script çözümleriyle satış faaliyetinin ilk adımlarını attı. Sürekli gelişim ve üretim gösterecek olan Kurumsal Shop Web Mağazası
Arama motorlarının ve diğer etkenleride göz önünde bulundurarak daha iyi yazılımlar ve ürünler üretmeye devam edecektir.
Her sektöre yatkın çözümlerle birlikte, sizlere daha iyi hizmet vermek adına, üç ana koldan yayım hayatına başladı.
1. Üretim Ekibi
2. Destek Ekibi
3. Satış/Pazarlama Ekibi
Alışveriş yapan herkesin iyi bir şekilde hizmet verebilmek adına 3 aylık süreçte sıkı ekip çalışmasıyla, faaliyet hayatına çok iyi hazırlandığımızı düşünüyoruz.
Her türlü, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişim bilgilerimizden ulaşabilir, bizlere iletebilirsiniz.
Kurumsal.Shop Türkiye'nin web mağazasının ilerleyen günlerdeki hedefleri söylemek gerekirse, Türkiye'nin Codecanyon'u olmak.
Çok yakın zamanda, Pazaryeri modülümüz aktif olacak. Yazılımcı ve Tasarımcı arkadaşlarımız ürünlerini Kurumsal.Shop üzerinden kolayca ve düşük komisyon ile satabileceklerdir ve satıcılar
scriptlerini şifrelemek için ücret ödemeyecek, Kurumsal.Shop özel şifreleme sistemiyle şifreleyecek, ürünlerini koruma altına alarak, lisans panelini kullanma haklarına sahip olacaktır.
Bayi sistemimiz aktiftir. Bayimiz olarak, ürünlerimizin satışından gelir elde edebilirsiniz.Kurumsal Pro Üyelik İl Kurumsal V1 ürünlerinden uygun fiyat ile çoklu şekilde yararlanma imkanız da vardır. Bizleri Sosyal hesaplarımızdan takip ederek, indirimlerden, kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
Bayimiz olmak için, bizimle Kurumsal.Shop sitesinde yer alan destek merkezi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

  Mac Adresi ile Neler Yapabilirim?
Yazar: Sakalli - 01-05-2018, 09:45 AM - Forum: Ne Nedir Nasıl Yapılır - Yorum Yok

Bu konumuzda MAC Adresi ile neler yapabilirim sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışacağız. MAC Adresi yada MAC Numarası internete bağlanan ya da network dediğimiz ağ yapısına sahip (cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, modem, wifi, network yazıcılar gibi) cihazlara tanımlı olan harf ve rakamlardan oluşan birbirinden farkli bir koddur. MAC Adresi 12 karakterden oluşur. 01:22:45:99:89:AF gibi. Bunun ilk 6 karakteri o cihazı üreten firmayı gösterir. Sonraki 6 karakter ise o donanım ne olduğunu gösterir.

Kısacası MAC Adresi bir cihazın kimliğidir. MAC İngilizce Media Access Control, Türkçe Ortam Erişim Yönetimi anlamına gelir. Bu kimlik numarası dünya genelinde yalnızca ve yalnızca o cihaza kaydedilmiştır. Tıpkı TC Kimlik numarası gibidir. Bu numara ilgili cihazın netwok/ethernet kartına kaydedilmiştır.

Peki ne amaçla kullanılır bu MAC Adresi?

MAC Adresinin birincil kullanım nedeni birbirine bağlanan network aygıtlarının birbirleri ile haberleşmesinde kullanılır. Örneğin evinizden bilgisayarınızla modem vasıtasıyla internete çıkış yapabilmeniz için MAC Adresi zorunludur. Çünkü modeminiz bilgisayarınızla bağlantıyı bilgisayarın kendi Ethernet kartına kaydedilmiş olan MAC Adresi ile iletişim kurmaktadır. Aynı şey bir cep telefonu içinde geçerlidir. Cep telefonu ile bir wifi cihazına ya da şebekeye bağlanmanız için cep telefonunda tanımlı olan MAC adresi ile iletişim gerçekleştirilir. Bir cihazın ağ donanımını tanımak için MAC Adresi kullanılır diyebiliriz. Buradaki durum IP Adresi ile karıştırılmamalıdır. MAC Adresleri yalnızca ve yalnızca AĞ İÇERİSİNDE işe fayda! Ağ dışında işe yaramaz.

MAC Adresi değiştirilebilir mi?

MAC Adresi kuşkusuzki uygulamalarla değiştirilebilmektedir. MAC adresinin herhangi bir yolla değiştirilmesi bağlantıda herhangi bir sorun oluşturmaz. Çünkü MAC Adresinin yanısıra ana neden IP Adresidir. IP Adresi ile bilgisayarlar ve diğer aygıtlar bir çeşit doğruluğunu sağlama ile iletişim kurarak internete çıkış yaparlar ve haberleşmeyi devam ettirirler.

MAC Adresi ile çalınmış ya da kaybolmuş bir cihazın bulunması olası değildir. Ancak  çalınan ya da kaybedilen bir cihazın yöntem servise bildirilmesi ya da aynı ağ içinde ise uygulamalar sayesinde sorgulama sonucunda bulunabilir.

MAC Adresi ile aynı ağ içerisinde çeşitli kurallar oluşturarak prosedürler yapılabilir. Mesela internete çıkışın yasaklanması ya da ağ içindeki bir kullanıcının belirlenmesi gibi. Genellikle network (ağ) ortamında internete giren ya da ağ içerisinde bulunan bir kullanıcı yada cihazın ne olduğu konusu ile ilgili bilgi verir. Mesela bir internet cafe, bir oteldeki kullanıcılar, bir işyerinde aynı internet hattı üzerinde prosedür yapan kullanıcılar gibi.

Mail gönderirken ya da herhangi bir sitede prosedür yaparken platform sizin MAC Adresinizi ve IP Adresinizi alabilir. Sonraki safhada şayet kullanıcı hakkında prosedür yapılacaksa o kullanıcının bağlandığı IP adresi kullanılır. Böylece kullanıcının hangi noktadan örnek olarak hangi işyeri ya da evden bağlandığı bulunabilir. MAC Adresi ilede o ağdan gelen kullanıcının hangi cihazdan bağlandığı belirleme edilir.

Örneğin:

Büyük bir işyerinde bulunan bir sürü kullanıcı düşünün. Bu kullanıcıların hizmet aldığı bir modem olacaktır. Siz bir internet sitesine herhangi bir prosedür yaptığınızı düşünün. Diyelim ki bir yorum yazdınız. Bu yorum yaptığınızda IP adresiniz hatta MAC Adresiniz alınabilir. Kayıt edilen IP numarası bilgisayarınızın IP numarası değil yani iç IP numarası değildir. Bu IP numarası modeminizin aldığı yani TTNET, Superçevrimiçi, Smile ADSL gibi firmanın sizin modeme tanımlamış olduğu IP numarasıdır. Sonraka aşama ise MAC Adresidir. Eğer MAC Adresi kayıt edildiyse bu MAC Adresi ile o işyerinden hangi bilgisayarın yorum yazdığı bulunabilir. Ancak genel kullanım IP Adresidir. Yani belirleme prosedürlerinde IP Adresi kullanılır.

Sonuç olarak MAC Adresi çok bir şey yapılamayacağı ortadır. Sadece ağ içerisinde ilgili MAC adresi ile donanım saptamaye ya da herhangi bir prosedür yapma yetkisine sahip olabilirsiniz.

MAC Adresini Nasıl Öğrenirim.

Bilgisayarın MAC adresini öğrenmek için Başlat >>> Çalıştır >>> cmd yazdıktan sonra getmac yazıp entera basmanız yeterli. Bu durumda bilgisayarınızın sahip olduğu mac adresleri ekrana gelir. Laptop gibi hem wifi hemde kablolu bağlanan cihazlarda çok sayıda mac adresi bulunur.

Telefonun mac adresini ise telefonun ayarlar kısmında cihaz ile ilgili kısmından öğrenebilirsiniz. Aynı biçimde tabletlerde de böyledir.

Yazıcı gibi bir cihazın mac adresi cihazın üzerinde yer alabilir. Bir ağdaki tüm cihazların MAC Adreslerini öğrenmek için Advanced IP Scanner isimli programı kullanabilmeniz mümkün.

Bu konuyu yazdır

  Whmcs`de yeni sayfa yapmak (tema yapimi)
Yazar: Sakalli - 01-03-2018, 04:51 PM - Forum: WHMCS - Yorum Yok

Merhaba,Burda sizelere elimden geldigince whmcs tema ek sayfa yamayi anlaticam aslinda mantigi anladiginiz zaman cok zor olmadigini sizlerde göreceksiniz.
Öncelikle whmcs sitesinde root/templates/*ThemeName Burda root ftp deki sitenizin ana dizini yani sitenizin index.php bulunana yer diyebiliriz. Ftpt deki templates/Temaniz içerisinde bulunan .tpl dosyaları ile yeni bir sayfa daha yapabiliriz.
Not: Suanda kullandiginiz yani suan aktif olan temanizin klasörüne (root/templates/*ThemeName) attığınız .tpl dosyası sitede gözükür. Baska bir tema secerseniz ona'da olusturdugunuz .tpl dosyanızı bir kopyasini eklemeniz gerekmektedir aktif olarak gözükmesi için.
.tpl dosyanızı oluşturduktan sonra ise whmcs sitenizin kurulu olduğu yere gelerek. Birtane  PHP dosyası oluşturuyoruz. Dosyanin icerisine aasagidaki kodu ekliyoruz:
Egerki Sürümünüz 6.x ise:

PHP Kod:
<?php
 
use WHMCS\Database\Capsule;
define("CLIENTAREA"true);
require(
"init.php");
$ca = new WHMCS_ClientArea();
$ca->setPageTitle("SAYFA ADINIZ");
$ca->addToBreadCrumb('index.php'Lang::trans('globalsystemname'));
$ca->addToBreadCrumb('SAYFA_LİNKİ.php''SAYFA ADINIZ');
$ca->initPage();
$ca->setTemplate('TPLDOSYASININADI');
$ca->output();
 
?>

Bu sekilde olacak. Yukardaki kodlarin icindeki [i]TPLDOSYASININADI[/i] yerine sizin olusturdugunuz tpl dosyasinin adini yazip kayit ediyor ve ftpden yüklüyoruz. iste hepsi bukadar...


Teşekkürler.

Bu konuyu yazdır

  Lonca Teşkilatı
Yazar: Sakalli - 01-03-2018, 11:49 AM - Forum: Bunları Biliyormusunuz - Yorum Yok

1515010704.jpg
Geleneksel Osmanlı idari sisteminde yerel kamu hizmeti niteliği taşıyan işleri yürüten bir kurum. Mesleki gruplaşmalardan doğan loncalar, hiyerarşik yapıda örgütlenmiş esnaf birlikleri olup bir bakıma yerel sivil toplum örgütleridir . Loncalar sayesinde esnaf idarede söz sahibi olmuştur . Loncanın başında bulunan esnaf şeyhi veya esnaf kethüdası, esnaf tarafından seçilir ve kadı tarafından sicile kaydedilirdi.

Görevleri
Loncaların görevlerini belli başlı iki noktada toplamak mümkündür. Bunlardan birincisi, üyelerin mesleki etkinliklerini denetlemek ve düzenlemektir. Burada loncalar üretim sürecini, ürünün kalitesini gözetim altında tutmuşlar, fiyatların saptanmasında rol oynamışlar, üyeleri arasında anlaşmazlıkları çözümlemişler ve müşteri ile olan anlaşmazlıklarla ilgilenmişlerdir. Loncaların bu faaliyetleri içe dönük, kendi üyeleri ile ilgili faaliyetlerdir.

İkinci tür görevlerinde ise loncalar merkezi idare ile halk arasında aracılık rolü yapmışlar ve merkezi idarenin taşra temsilcilerine yardımcı olmuşlardır. Lonca şeyhleri hükümet emirlerini halka aktarmışlar, bunlara uyulup uyulmadığını izlemişler, önceden saptanan ve tüm loncaların sorumlu tutulduğu toplam vergi miktarını üyeler arasında paylaştırmışlar ve bunları toplamışlardır .

Amaçları
Loncalar bir takım kuralların uyulmasını da sağlamaktaydılar. Bu kuralları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

Üretimde uygulanacak kuralları belirlemek ve geçerli kılmak,
Hammadde temin ve dağıtımını adalet üzerine yapmak,
Terk-i edeb edenleri tenbih ve te`dib etmek,
Hamdest olanların mutadınca haklarından gelmek.


Yaptırımları


Loncalar disiplini sağlayıcı cezalarıda üyelerine vermekten çekinmemiştir. Loncalar tarafından verilen disiplini sağlayıcı cezalar günümüzde de çok sık karşılaştığımız tüketici haklarının korunmasına dönük uygulanan yaptırımları kapsamaktaydı. Örneğin kusurlu mal satarak kar elde eden bir esnaf sattığı maldan sağladığı kazancı iade etmenin yanında, ayrıca maddi tazminat ödemekle de yükümlü tutulmuştu. Loncaların bazı yaptırımları aşağıdaki gibidir.
Öğüt verme: Esnaf ahlakına aykırı davranışlarda bulunanların çağrılarak nasihatta bulunulması.
Cereme (cerime): Satış veya mübadelelerinde usule aykırı davrananlar, ayıplı mal satanlar, haksız kazancı nakden veya aynen iade etmenin yanında, ikramlar yaparak masrafa girip bir nevi maddi tazminat sayılabilecek “cereme” öderlerdi.
Dükkan kapatma: Geleneklere aykırı davranmakta ısrar ederek tekrar edenler, bilerek ayıplı mal satanlar lonca kararı ile teamülen 3 günü geçmeyen dükkan kapama cezasına maruz kalırdı.
Dayak cezası: Uygulanmasından ziyade korkutucu nitelikte olduğu, örgütlerin kethüda odalarının duvarlarına asılı falaka değneklerinin bulundurulmasından anlaşılmaktadır.
Sosyal ve ekonomik dışlama: Islah olmayanlara uygulanan en ağır cazalardan biridir. Haklardan mahrum etmekle beraber, esnaf sandıklarından faydalandırılmaması, lonca dışıymış gibi muamele görmesidir. Bu cezalandırma ıslah olmayan ve kusur suçunda ısrarlı olan esnafa uygulanırdı.
Esnaf teşkilatından çıkarma: Hile ve geleneklere uymamayı adet haline getirenlere, hırsızlık, namusa göz koyma ve adam öldürme gibi ağır suç işleyenler loncadan kovulurdu.

Net :
Lonca, aynı şehirde yaşayan esnaf ve zanaatkarların örgütlenerek kurduğu meslek organizasyonuna verilen isimdir. Loncalar bir meslek örgütlenmesi olarak özellikle Ortaçağ'da üretim ve işgücünün düzenlenmesinde önemli görevler üstlenmiştir. Usta-çırak ilişkileri ve ürün kalitesine yönelik standartlar loncalar sayesinde düzenlenmiştir. Loncaların, ticaretin kayıt altına alınmasını sağlayarak haksız rekabetin oluşmasını engelleme işlevi de bulunmaktaydı. 

(Kaynak:Vikipedi.)

Bu konuyu yazdır